ye-logo.v1.2
23 Лютого, 2019

У Славуті відкрилася унікальна виставка вітрильників

Яна КУШНІР Суспільство 898
Для того, аби кожен диво-кораблик був особливим, творець використовує найрізноманітніші матеріали
Для того, аби кожен диво-кораблик був особливим, творець використовує найрізноманітніші матеріали. Фото: slavuta-mvk.gov.ua

В експозиції представлена 181 мініатюрна модель кораблів, яхт, човнів різних історичних епох.

Виставку «Мініатюрні моделі вітрильників в пляшках» волинянина Володимира Ящука презентували в міському історичному музеї 31 серпня.

Власник і автор виставки – уродженець Тернопільщини, нині проживає у селі Промінь Луцького району. Міні-моделі Володимир Ящук виготовляє вже 30 років. А захоплення морем і вітрильниками зародилось під час проходження військової служби на Балтиці, повідомляє прес-служба Славутського міськвиконкому.

В експозиції представлена 181 мініатюрна модель кораблів, яхт, човнів різних історичних епох: від Стародавнього Єгипту, Китаю, Римської імперії до XVIII-XIX століть.

Загалом талановитий майстер виготовив не одну сотню мініатюрних вітрильників, поміщених у скляні пляшки. Задля того, аби кожен диво-кораблик був особливим, творець використовує найрізноманітніші матеріали. Моделі вітрильних кораблів виготовлені зі шпону, бамбуку, ниток, паперу, пластику, фольги; вітрила – із чорної редьки, ірису і навіть дурману, а також цибулиння, кукурудзи, часнику, картоплі, капусти, шкірок банану та грейпфрута, а також інших матеріалів рослинного походження.

Захоплення морем і вітрильниками зародилось у Володимира Ящука під час проходження
військової служби на Балтиці.

Автор знає багато секретів виготовлення подібних мініатюр, освоїв нові способи кріплення кораблів: до капронової нитки, натягнутої всередині, бушпритом до корка, підвішування на одній та двох волосинах, на площину з бісеру. Склеюється вітрильник за допомогою спеціальних інструментів безпосередньо всередині пляшки. На виготовлення одного виробу у Володимира Пантелеймоновича йде приблизно 30 годин копіткої праці.

Аби кожен диво-кораблик був особливим, майстер використовує найрізноманітніші матеріали.

Виставка корабликів Володимира Ящука, приурочена до Дня міста,  у Славуті триватиме до кінця вересня.

На виготовлення одного виробу йде приблизно 30 годин копіткої праці.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас