ye-logo.v1.2
15 Лютого, 2019

Коса, пилка та порожні пляшки – і лунає музика

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 643
"Веселі музики" відновили свою діяльність рік тому. Фото: автора

Ансамбль шумових інструментів з села Новоселиця, що на Полонщині, відродився після невеликої перерви і знову грає на усьому, що тріщить, дзеленчить чи грюкає.

Хоч колективу від часу заснування вже близько трьох десятків років, відновився він фактично рік тому. Віталій Ященко, директор Новоселицького будинку культури, розповідає, що ідейним натхненником колективу «Веселі музики» свого часу став житель села Василь Чумак.

«Це була його ідея – створити такий ансамбль, - пригадує Віталій Андрійович. - Саме у Василя Чумака колись виникла ідея організувати колектив шумових інструментів, який би грав на усьому, що тріщить, дзеленчить та грюкає. Колективу уже близько трьох десятків років. Звісно, склад міняється, і до гри долучаються молоді музиканти, але деякі пісні з рпетруару традиціійні».

На чому лишень не грають учасники унікально дитячого колективу шумових інструментів «Веселі музики»… На пилці, мітлі, жерстяних банках, граблях та горнятках, ложках, барабанах з баняків, порожніх пляшках, навіть банках з-під дезодорантів. Усі інструменти зроблені Василем Чумаком, який нині уже на заслуженому відпочинку.

У селі зізнаються, що Василь Чумак у Новоселиці - людина унікальна. Про таких кажуть «самородок» та ще й із золотими руками. З дитинства майстрував усе, що згодиться в господарстві. Навіть кошики та капелюхи наловчився плести. Але найбільшою мрією було грати на акордеоні. Відтоді неймовірна любов до музики з ним усе життя. Сам вивчив ноти, сам навчився підбирати музику до будь-якої пісні, створив кілька чудових співочих колективів. І саме він багато років поспіль урізноманітнював й інструменти та програму «Веселих музик».

Слава – ще попереду

Сьогодні у незвичному колективі шумових інструментів 12 учасників. Кожен вправно володіє грою на кількох інструментах. У своєму арсеналі мають їх стільки, що не можуть усіх і перелічити. Кажуть, легше назвати те, на чому вони не грають.

Іван Поведа, нинішній керівник ансамблю, керує «Веселими музиками» усього рік:

«Після тимчасової перерви у діяльності колективу знову зібралися докупи. Запросили і декого з колишніх учасників, і нових додалося. Тому працюємо, намагаючись і старе не забувати, і нового вносимо в репертуар багато. Переважно граємо народні пісні, але маємо і досить сучасні обробки. Скажімо, виконуємо навіть музику, написану для комп’ютерних ігор...»

Грати, зізнаються музики, можна на усьому, що видає звук.

Для концертів, зізнаються хлопці, можна призвичаїти будь-що, що може видавати шум. А от що доводиться замінювати найчастіше, то це ложки, бо від стуку ламаються. Наразі мають думки залучити до гри ще й пляшки з водою.
Нині «Веселі музики» - часті гості на місцевих та районних святах. Ще на початку 90-х років, коли колектив «Веселі музики» був щойно створений і в його арсеналі з’явилися перші шумові інструменти, у нього було багато гастролей і за межами області. Тоді незвичним музикантам часто аплодували на великих сценах. У 2001 році колектив став народним, а у 2006 здобув статус козацького.

Нині, після невеликої перерви, новоселицькі музики, знову потроху завойовують велику сцену. І зізнаються, що прийде час і вони на всю Україну запросто покажуть, на що здатні таланти з Полонщини.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас