ye-logo.v1.2

На даху Хмельницького національного університету збудували сонячну елекростанцію

Суспільство 3931
Хмельницький національний університет планує забезпечити себе повністю електроенергією власного виробництва
Хмельницький національний університет планує забезпечити себе повністю електроенергією власного виробництва. Фото: автора

Сонячні панелі розмістили на дахах трьох корпусів навчального закладу.

Вчора, 28 вересня, відбулося офіційне представлення дахової сонячної електростанції та відкриття її диспетчерського пункту на базі Хмельницького Національного університету. Зараз в експлуатацію введено три електростанції, на які витратили 4,5 мільйона гривень. У планах збудувати ще п’ять, на це вже виділено 9,5 мільйонів гривень. Таким чином університет зможе і себе забезпечити електроенергією, і в майбутньому продавати її надлишок за «зеленим тарифом».

Як зазначив завідувач кафедри телекомунікацій і компютерно-інтегрованих технологій ХНУ, доктор технічних наук Валерій Мартинюк, зараз станція працює в межах 150 кіловат. Коли ж розшириться її потужність до 500 кіловат, навчальний заклад зможе себе сам повністю забезпечити.

«Взимку університет витрачає максимально 750 кіловат. Звичайно влітку енергії споживається значно менше, а сонце гріє сильніше. Це означає, що в літній період зайву електроенергію ми можемо по «зеленому тарифу» продати державі, - розповів завідувач кафедри. - Потім ці кошти можна закумулювати і використати в зимовий період. Крім цього, ми займаємося розробкою систем накопичення енергії, генерації електроенергії, а також тестування якості сонячних панелей. А це якраз вирішення тих проблем, про які йдеться мова».

Камери в рельному часі показують дахи корпусів з сотачними електростанціями

Як виявляється, надлишок сонячної енергії можна зберегти. Науковці Національного університету розробили системи накопичення енергії двох типів: на акумуляторях і суперконденсатор. «Суперконденсатор має ємність три тисячі фарад. Єдина проблема, що тут напруга невелика – 2,7 вольт, тому елементи з'єднують послідовно. Такі батареї співрозмірні з акумуляторними батареями, але значно легші», - додає Валерій Мартинюк.

Такі акумулятори використовують для накопичення сонячної енергії

У диспетчерському пункті сонячної електричної станції стоїть система зв'язку, яка дозволяє в автоматичному режимі спостерігати і моніторити, як електростанція працює і як здійснюється споживання генераторів електроенергії університеті.

У планах відкрити ще 5 подібних електростанцій на дахах інших корпусів університету

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую