ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На даху Хмельницького національного університету збудували сонячну елекростанцію

Суспільство 3443
Хмельницький національний університет планує забезпечити себе повністю електроенергією власного виробництва
Хмельницький національний університет планує забезпечити себе повністю електроенергією власного виробництва. Фото: автора

Сонячні панелі розмістили на дахах трьох корпусів навчального закладу.

Вчора, 28 вересня, відбулося офіційне представлення дахової сонячної електростанції та відкриття її диспетчерського пункту на базі Хмельницького Національного університету. Зараз в експлуатацію введено три електростанції, на які витратили 4,5 мільйона гривень. У планах збудувати ще п’ять, на це вже виділено 9,5 мільйонів гривень. Таким чином університет зможе і себе забезпечити електроенергією, і в майбутньому продавати її надлишок за «зеленим тарифом».

Як зазначив завідувач кафедри телекомунікацій і компютерно-інтегрованих технологій ХНУ, доктор технічних наук Валерій Мартинюк, зараз станція працює в межах 150 кіловат. Коли ж розшириться її потужність до 500 кіловат, навчальний заклад зможе себе сам повністю забезпечити.

«Взимку університет витрачає максимально 750 кіловат. Звичайно влітку енергії споживається значно менше, а сонце гріє сильніше. Це означає, що в літній період зайву електроенергію ми можемо по «зеленому тарифу» продати державі, - розповів завідувач кафедри. - Потім ці кошти можна закумулювати і використати в зимовий період. Крім цього, ми займаємося розробкою систем накопичення енергії, генерації електроенергії, а також тестування якості сонячних панелей. А це якраз вирішення тих проблем, про які йдеться мова».

Камери в рельному часі показують дахи корпусів з сотачними електростанціями

Як виявляється, надлишок сонячної енергії можна зберегти. Науковці Національного університету розробили системи накопичення енергії двох типів: на акумуляторях і суперконденсатор. «Суперконденсатор має ємність три тисячі фарад. Єдина проблема, що тут напруга невелика – 2,7 вольт, тому елементи з'єднують послідовно. Такі батареї співрозмірні з акумуляторними батареями, але значно легші», - додає Валерій Мартинюк.

Такі акумулятори використовують для накопичення сонячної енергії

У диспетчерському пункті сонячної електричної станції стоїть система зв'язку, яка дозволяє в автоматичному режимі спостерігати і моніторити, як електростанція працює і як здійснюється споживання генераторів електроенергії університеті.

У планах відкрити ще 5 подібних електростанцій на дахах інших корпусів університету

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую