ye-logo.v1.2
19 Вересня, 2019

Хмельницькі зоозахисники під стінами поліції вимагали покарати замовників отруєння собак

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 2182
Зоозахисники зібрались на акцію під міським відділом поліції
Зоозахисники зібрались на акцію під міським відділом поліції. Фото: автора

Правоохоронці поки нікому не оголосили про підозру.

Сьогодні, 9 жовтня, представники зоозахисних організацій Хмельницького зібрались на акцію під стінами міського відділу поліції. Від правоохоронців вимагали справедливо розслідування та покарати винних в отруєні собак на "Заготзерно".
До активістів вийшов заступник начальника відділу, начальник слідчого підрозділу Володимир Негуляєв. Він у свою чергу повідомив, що наразі відкрите кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами.

«Буде прийняте рішення і призначена експертиза із залученням тієї людини, яка робила розтин померлої тварини. Підозру поки нікому не оголосили, бо необхідно зібрати достатньо доказів. Потрібна експертиза. Пропоную громадськості створити ініціативну групу, яка буде тримати контакт зі слідством. Їм надаватимуть вичерпну інформацію у дозволених законодавством межах. Але, є таке поняття, як таємниця досудового розслідування, тому я не можу називати прізвищ і озвучити їх покази», - зазначив Володимир Негуляєв.

Активістів запросили до одного із кабінетів міського відділу поліції

За словами голови ГО захисту тварин «Врятуй життя» Олени Голубничої, ініціативну групу вони створять і регулярно інформуватимуть містян у соцмережах про хід розслідування. Окрім того, вони підготували звернення та висновок ветеринара про клінічні ознаки, з якими поступили тварини. Ці документи просили долучити до матеріалів слідства.

«Собаки були отруєні протитуберкульозним препаратом. Його відпускають за рецептом, але місцеві фармацевти свою інструкцію порушують. Неодноразово наші представники обманним шляхом купляли цей препарат і скаржилися в міське управління аптек. Рецептів у догхантерів немає. Вони беруть ці препарат в аптеці. Засіб дієвий і дешевий», - каже Олена Голубнича.

Володимир Негуляєв каже, що незабаром призначать відповідні експертизи

Зоозахисниця переконана, що собак на "Заготзерно" труять на чиєсь замовлення, а Медляківський із напарником – лише виконавці. Каже, мають інформацію, що в тому районі живе хтось із керівництва міста, та це має встановити слідство.

«Ми зверталися в міськраду, щоб закупили засоби для відлову собак. Не може людина голими руками їх ловити. У «Спецкомунтрансі» бригада, яка займається собаками, не повинна їх ненавидіти. До цієї роботи потрібно залучити волонтерів, ми знайдемо таких людей. Керівником притулку має бути людина, яка неодноразово рятувала тварин, і у нас є така», - каже пані Олена.

У міській раді активісти поспілкувались із Андрієм Бондаренком

З цими та іншими претензіями та пропозиціями активісти пішли до міськради. Оскільки очільника Хмельницького не було, зоозахисникам вдалося поспілкуватись з одним із його заступників - Андрієм Бондаренком. Учасники акції вимагали письмового звіту про використання коштів управлінням ЖКГ та «Спецкомунтрасом», які були виділені з бюджету на стерилізацію тварин та звернутися до аптекарів з проханням не розповсюджувати ліки без рецепта. Андрій Євгенович у свою чергу пообіцяв їх вимоги передати профільному заступнику та міському голові.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую