ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельничанка створює зайців з ароматом кави та ляльки, що виконують бажання

Суспільство 2636
Валентина Черній бере участь в багатьох виставках, які проводяться в Україні та за кордоном
Валентина Черній бере участь в багатьох виставках, які проводяться в Україні та за кордоном. Фото: з архіву майстрині

Усе це – витвори талановитої жительки обласного центру Валентини Черній.

Виробами ручної роботи, мабуть, нині вже нікого не здивуєш. Кожен знаходить собі заняття до душі й починає творити. Так сталося й з хмельничанкою Валентиною Черній, яка три роки тому відкрила для себе чарівний світ ляльки Тільди. Каже, одного разу в інтернеті випадково натрапила на Тільду, й вона її просто заворожила: зовні звичайна іграшка, двоє оченят-крапочок, а викликає одразу безліч позитивних емоцій.

Авторська лялька – без проблем

На першій виставці, у якій брала участь, жінка була вражена тим, що люди цікавляться її роботами. Тоді й зникли сумніви щодо обраної справи. До того ж, в дитинстві Валентина завжди прагнула створювати красу: спочатку малювала, потім шила одяг для ляльок. Після школи навіть мріяла стати дизайнером, однак через великий конкурс обрала фах бухгалтера й віддала цій професії вісім років.

Свої перші ляльки Валентина Черній копіювала з інтернету, вибирала й робила ті моделі, які припали до душі. Найпершою лялькою був великий Ангел, якого вона згодом подарувала подрузі. Згодом у неї з’явилися авторські роботи: вона брала щось за основу, але доповнювала образ власними ідеями. «Дизайн одягу для своїх ляльок я розробляю сама, купую натуральні з дрібним малюнком тканини у Києві в спеціальному магазині. Для ляльок треба використовувати тільки натуральні матеріали, зі штучних – хіба що волосся», — каже майстриня. – Часто замовляють вінтажні ляльки з ароматами, я роблю суміш з кави, кориці й ваніліну. Можна набивати травами чи морською сіллю деякі деталі ляльки, наприклад, подушечку чи мішечок. Корисні для сну лаванда та чебрець, які мають заспокійливий ефект».

Нині авторську ляльку Валентини Черній впізнають ті, хто їх колекціонує. Її ляльки знайшли свою нішу не тільки в Україні, але й у багатьох куточках світу: в Канаді, США, Німеччині, Польщі, Чехії, Росії тощо. Багато виробів купують на міжнародних виставках, багато – замовляють через інтернет, навіть пишуть потім, як «живе» та чи інша лялька. Валентина бере участь в багатьох виставках, які проводяться в Україні та за кордоном. Її можна зустріти на усіх тематичних виставках Українського дому та ВДНГ в Києві, на виставках-ярмарках, які проводить кримська спілка митців «Крим рукотворний», не кажучи вже про мистецькі ярмарки нашого міста та багатьох міст України. У неї немає ані вихідних, ані відпусток, оскільки весь свій час Валентина присвячує дітям та лялькам.

«Мої ляльки виконують бажання»

Окрім ляльок Тільда, Валентина Черній виготовляє мотанки, обереги, прикраси з вовни, варить мило, загалом, займається тим, що подобається, що цікаво їй та оточенню. Зрідка на замовлення жінка створює портретні ляльки, однак на це йде значно більше часу, ніж на звичайну Тільду. «Портретна лялька має бути схожою не тільки у рисах, але й одягом, і у руки треба дати щось, що б нагадувало про професію людини, — каже майстриня. – Взагалі працюю за настроєм. Якщо його нема, лялька не вийде, як не намагайся. А щодо мотанки, то тут взагалі цілий ритуал, без якого вона не матиме сили».

Деякі ляльки покликані виконувати найзаповітніші бажання. Фото: з архіву майстрині.

За словами Валентини, неабияким попитом користуються так звані ляльки щастя – з довгою косою, на яку вона спирається. Така лялька покликана виконувати найзаповітніші бажання. «Одного разу до мене підійшла дівчина й запитала, що це за лялька. Я й кажу, що вона виконує бажання. Дівчина посміялася, однак купила. Наступного разу прийшла й замовила для подруги, яка жодного разу не мала серйозних стосунків, — пригадує Валентина. – Через місяць телефонує мені й каже, що того ж дня подруга познайомилась з хлопцем, з яким зав’язалися серйозні стосунки. Ось що значить сила віри».

Цей матеріал був опублікований в «Сімейній газеті», яку можна передплатити на сайті «Є». 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую