ye-logo.v1.2
25 Жовтня, 2020

Хмельничанам та кам’янчанам схвалили проекти нових тарифів на тепло та гарячу воду

Суспільство 2920
Завтердження тарифів на тепло та гарячу воду має відбутися 11 грудня
Завтердження тарифів на тепло та гарячу воду має відбутися 11 грудня. Фото: informator.news

Завтердять їх у грудні.

 Шість міст України отримали затверджені проекти нових тарифів на тепло та гаряче водопостачання. Серед них Хмельницький та Кам’янець-Подільський. Відповідні постанови сьогодні ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Отож, кам’янчани, які є абонентами комунального підприємства «Міськтепловоденергії», за централізоване опалення платитимуть (житлові будинки будинковими та квартирнимиприладами обліку теплової енергії) - 1597,73 грн/Гкал (нині 1350,91 гривень), або 52,8 гривні за квадратний метод для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії (нині 44,64 гривні).

Подорожчає і централізоване постачання гарячої води. За умови підключення рушникосушильників до систем централізованого постачання гарячої води – 95,32 грн за 1 куб. м (нині 82,1 гривні), за відсутності рушникосушильників – 88,38 грн за 1 куб. м (нині 76,24 гривні).

Ухвалила НКРЕКП і проект тарифів для мешканців Хмельницького, які є абонентами «Хмельницьктеплокомуненерго». Споживачам, в яких є приладами обліку теплової енергії тариф підвищили з 1241,61 гривні за Гігакалорію до 1480,92 гривні. Без приладів обліку теплової енергії – з 28,38 гривень за квадратний метр до 33,85 гривень.

Щодо гарячої води, то тарифи також зростають. З рушникосушками з 74,73 гривень за кубічний метр до 87,59 гривні, без рушникосушок – з 69,16 гривні до 80,95 гривень.

«Тепер ці тарифи мають затвердити на засіданні НКРЕКП, яке відбудеться 11 грудня, - каже заступник міського голови Хмельницького Анатолій Нестерук. – Але вони набудуть вони чинності після публікації в «Урядовому кур’єрі». Зауважу, що навіть нові тарифи можна назвати збитковими. Адже в 89% складової – це вартість газу. А решта – заробітні плати, матеріали, податки тощо».

Основним фактором, який вплинув на перегляд тарифів, стала зміна тарифів на блакитне паливо. Нагадаємо, з першого листопада кінцева ціна газу для теплопостачальних підприємств становить 8 361,85 гривні. Для населення - 8 548,92 гривні за тисячу кубометрів,

Зазначимо, що ще одне хмельницьке теплопостачальне підприємство – «Південно-Західні тепломережі», нові тарифи може отримати після затвердження виконавчим комітетом Хмельницької міської ради. «Оскільки це підприємство виробляє менше 140 тисяч Гігакалорій на рік, то йому тарифи затверджує не Нацкомісія, а виконком, - пояснює Анатолій Макарович. – Коли проект проект тарифів «Південно-Західних тепломереж» розгляне виконавчий комітет, поки невідомо».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую