ye-logo.v1.2
24 Лютого, 2020

Що бачить п’яний за кермом: хмельницькі водії приміряли на себе «алко-окуляри» (ВІДЕО)

Суспільство 1616

Підписатися на канал "Є" в Youtube

В ігровій формі хмельничанам нагадали про дуже серйозну проблему – керування транспортними засобами в нетверезому стані.

В управлінні патрульної поліції області сьогодні у рамках акції «Випробуй у безпеці» презентували окуляри-симулятори, які імітують стан алкогольного сп’яніння. Хмельницьким водіям запропонували, одягнувши «алко-окуляри», пройти декілька простих тестів.

«Штрафні санкції реально не роблять те, для чого вони вводились – не зменшують суттєво кількість водіїв, які дозволяють собі сідати за кермо напідпитку та керувати транспортним засобом. Але наші профілактичні засоби, які ми впроваджуємо – рейди, спеціальні акції, навіть такі ігрові форми навчання водіїв, реально можуть дати суттєвий результат. Адже ми бачимо, що люди насправді не розуміють, як алкоголь на них впливає під час керування транспортним засобом», - сказав речник патрульної поліції Хмельницької області Роман Мартинюк. - Сьогодні ви зможете побачити, як досвідчені водії, голови громадських організацій на собі випробують той вплив, який може відчути водій, що керує автомобілем напідпитку».

В окулярах-симуляторах водії спробували пройти своєрідну квест-кімнату. Спочатку хмельничани мали подолати смугу перешкод, потім виконати ще кілька тестів на папері.

Мета акції – посприяти зростанню відповідальності учасників дорожнього руху

«Я ніколи не сідаю за кермо напідпитку. Мені цікаво, чи насправді ці окуляри покажуть той результат, що стається з людиною, коли вона вип’є. Хочу перевірити себе, оскільки ніколи, будучи напідпитку, я не вирішував пройти тест і, тим більше, сісти за кермо», - зазначив перед проходженням тесту голова ГО "ХАЛК" Володимир Огойко.

Виконавши всі завдання, автомобілісти зізналися, що вдалося їм це важко. Відчуття дезорієнтації не давало пройти рівно по смузі та нормально написати текст.

Так виглядають окуляри-симулятори

«Стан в окулярах дійсно такий, як напідпитку. Відчувається в очах якась легка розмитість, але дезорієнтація дуже сильна. Ніколи в житті не думав, що пройти по прямій лінії може бути так важко. Відчуття, що я саме з похмілля, - додав Володимир. - Ще раз переконався, що за кермо ніколи сам п’яним не сяду і воно нікому не потрібне. Людина не може бути напідпитку і нормально відреагувати на ситуацію, або хоча б правильно орієнтуватися в просторі».

Водіям потрібно було пройти так звану "смугу перешкод"

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую