ye-logo.v1.2

Мері ПопПінс для немовляти

Суспільство 15972
Фото: Сергій

Вагітній жінці не треба багато їсти, бо дитина буде заздрісна. Не треба дути на вогонь, бо дитина буде задихатися. Та не можна красти, бо украдений предмет може відбитися на тілі дитини. Усі ці народні прикмети добре знає «Мері Поппінс» з медичною освітою – пані Наталя.

Деяким з них вона дає цілком медичне пояснення, а деяким, зазвичай, просто радить довіряти. Каже, що стародавня мудрість може допомогти та аж ніяк не нашкодить.
«Про те, як поводитися з немовлям, звичайно, проінструктують ще в пологовому будинку, – каже Наталя Петрівна. – Та й природа підкаже. Проте, можу з свого досвіду роботи у пологовому відділенні сказати, що дуже часто молоді батьки губляться, коли справа доходить до практики, і їм доводиться вперше купати немовля, обробляти пупочок, підстригати нігті тощо. Ось я і приходжу їм на допомогу. Як-не-як, маю медичну освіту та й знання народних прикмет та рецептів, які мені дісталися у спадок, ще від прабабусі».

«Воду після першого купання немовляти одразу виливати не можна»
– Наталю Петрівно, напевно, одна з найскладніших процедур для молодих мам є перше купання дитини. Можливо, є якісь особливості цієї процедури та пов’язані з нею прикмети?
– Це насправді так. Купання малюка викликає у молодих батьків чимало труднощів. Я, за старинкою, роблю це у воді приблизно 37 градусів. При цьому оптимальна температура для купання від 34 до 37 градусів. Для купання кип’ятити воду не потрібно. Але марганцовку, яку додають для дезінфекції пупочної ранки, необхідно додавати (після того, як ви зробили слабкий розчин) лише через марлю, складену у декілька шарів. Вода повинна пофарбуватися у слабко-рожевий колір. Кристалів марганцівки не повинно бути. Щодо прикмет, то я до першого купання у ванну додаю трохи свяченої водички та сімейні прикраси, щоб немовля мало легку долю та росло здоровим, активним та багатим. До речі, воду після першого «домашнього» купання дитини не можна виливати у той самий вечір – «щастя зіллєш». Воду після першого купання треба вилити вранці наступного дня.
– А хто повинен купати дитину?
– Звісно, мама. Вона про дитину не буде думати погано. Отож не раджу, щоб при першому купанні у ванній кімнаті перебували сторонні люди.
– А які ще є прикмети при першому купанні?
– При першому купанні для дівчинки треба обов’язково взяти білу пелюшку, щоб личко було біле, без прищиків і пігментних плям. І трохи додати молока. А хлопчикам додати у ванночку любисток, м’яту, щоб любив, поважав та не ображав жінок та маму.
– Кажуть, що до певного віку краще, щоб сторонні люди, знайомі, дитину взагалі не бачили…
– До шести тижнів цього краще не робити. Особливо людям з карими очима. Кажуть, що вони можуть зурочити дитину. Хоча, зурочити малюка можуть будь-які люди, у кого думки погані та очі злі. Тому, до року, якщо буваєте з дитиною в людних місцях, повернувшись додому, проведіть рукою по обличчю, наче знімаєте якийсь бруд з дитини, і скажіть: “Йди за вітром”. І ще кажуть, що на сплячу дитину не можна дивитись. І особливо фотографувати. Я не дозволяю. Дитині з вікна можна дивитись, а на дитя з двору – ні. Особливо, коли сіло сонце.
“Хто народився на новий місяць – буде живучим”
– Але ж буває, що немовля увесь час плаче. При цьому хвороб у лікарні жодних не знаходять…
– Кожна мама повинна знати «Отче наш» і при будь-якій небезпеці читати молитву. З нею майбутня матуся повинна їхати й до пологового будинку. А ще моя прабабуся мене таким рядкам навчила: «Моє дитятко, як ведмежатко, в лобі зірка, золотий хрест у потилиці, вовчий зуб у роті, ведмежа лапка в пазусі. Я зіркою відсвячуся, золотим хрестом відхрещуся, вовчим зубом відгризуся, ведмежою лапкою відіб’юсь. Нікого не боюся». Ці рядки при будь-якій підозрі необхідно тричі прочитати. Та взагалі, краще дитину чим раніше похрестити, бо до хрещення дитина не захищена. А ще усіляка порча змивається трохи підсоленою водою.
– А чи є якісь народні прикмети щодо немовляти, які мають чисто медичне пояснення?
– Їх дуже багато. Немовля не можна давати цілувати – довго німим буде. Справа в тому, що будь-яка інфекція негативно позначається на розвитку дитини. Тому це попередження не є випадковим. Імунітет малюка ще не зміцнів, і ризик підхопити інфекцію від сентиментального родича надзвичайно великий. Ще одна прикмета – щоб у дитини все було добре – не залишайте на ніч його речі на мотузці надворі. Цю прикмету складно назвати забобонною, бо ж речі малюків повинні бути особливо ретельно випрані та випрасувані. За ніч із залишеними на вулиці речами може статися що завгодно. Їх може намочити дощ, їх можуть забруднити птахи, вони можуть просто припасти пилом. Так що забобонами цю прикмету назвати складно. Також у народі твердять, що поки немовля не навчиться говорити, його не можна годувати ані юшкою, ані рибою. Це також має пояснення, більшість педіатрів сходяться на думці, що вводити рибу в раціон дитини потрібно лише після року. Це пов’язано з тим, що риба може спровокувати загострення у дітей, схильних до харчової алергії. У будь-якому випадку, вводити в раціон рибу можна тільки у вигляді пюре.
– А ще які прикмети знаєте?
– До шести місяців вагітності молодиця повинна при собі носити ножа, щоб не підкосила нечиста сила, бо нечистий боїться ножа і не зробить пакості. Вагітним не можна переступати через віник – будуть важкі пологи. Хто народиться на новий місяць – буде живучим і довговічним. Якщо дитина вродиться вночі в тиху погоду (годину), то буде тиха, а як півні співають, – буде криклива. Якщо син схожий на маму, а дочка – на батька, то будуть щасливі. Новонародженого не варто класти на лівий бік – буде лівшею. Якщо дитину відлучати від грудей, то треба врізану цілушку хліба і грудочку солі дати дитині в руки й сказати: «На – йди собі на свій хліб! Щоб ти була ґречна й велична, як цей хліб святий!» Не можна ганчіркою бити дітей, бо як виростуть, то в злиднях будуть жити. Не можна колисати порожньої колиски, бо дитина не буде спати. А взагалі, я звертаюся до усіх молодих батьків – вірте лише у хороше та прислуховуйтеся лише до тих прикмет, які вам подобаються. Бо ж прикмета: «зустрінеш вагітну – до радості!» завжди збувається. Це – перевірено.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую