ye-logo.v1.2

Реорганізація неминуча: хмельницькі депутати підтримали закриття дитячого психоневрологічного санаторію на Ярмолинеччині

Суспільство 4761
За проект рішення про реорганізацію закладу проголосували 48 депутатів
За проект рішення про реорганізацію закладу проголосували 48 депутатів. Фото: upload.wikimedia.org

Колектив санаторію, приїхав на сесію відстроювати право на його існування.

Сьогодні, на черговій сесії Хмельницької обласної ради, яку сайт "Є" транслював в прямому ефірі, депутати вирішували долю обласного дитячого психоневрологічного санаторію «Куява», що розташований у селі Соснівка на Ярмолинеччині.

У проекті рішення, поданого на розгляд депутатам, йшлося про реорганізацію закладу шляхом його приєднання до обласного дитячого спеціалізованого санаторію «Світанок» та припинення діяльності закладу як юридичної особи. Також було вирішено визнати обласний дитячий спеціалізований санаторій «Світанок» правонаступником майна, прав та зобов’язань Куявського обласного дитячого психоневрологічного санаторію.

Не погоджується з цим рішенням колектив санаторію. Його представники приїхали на сесію відстояти діяльність закладу.

Від імені робочого колективу під час розгляду питання виступила Любов Гарбарук, депутат Соснівської сільської ради, до якої за підтримкою звернувся колектив санаторію.

«Санаторій працює дуже давно. Він був перлиною Поділля. З вини керівника, призначеного обласною радою, санаторій довели майже до занепаду. Зараз 40 людей залишаються без роботи. В санаторії працюють люди з трьох сіл, мають хоч якесь робоче місце. Нещодавно у нас закрили школу. Село вимирає… Кажуть, що в санаторії жахливі умови. Це неправда. Вклавши кошти за призначенням та змінивши керівника можна зробити чудовий заклад. В мене таке відчуття, що хтось хоче загарбати ласий шмат і поклав на санаторій око через 28 гектарів землі, які належать закладу».

У свою чергу Вадим Лозовий, голова Хмельницької облдержадміністрації, також прокоментував ситуацію щодо рішення реорганізувати заклад.

«Ми відвідував цей санаторій влітку. Те, що ми там побачили – це не лише вина директора, а усього колективу. Там не шанують дітей і не цінують свою роботу. Діти живуть там в жахливих умовах: поламані пластикові капці, порвані штанці, побиті ноги у крові, ніхто навіть зеленкою рани не замастить, гнилі дошки на підлозі, смердючі матраси і жодного належного догляду. Так, як там доглядають за дітьми, викликає обурення. Тоді ви не могли знайти зеленки, щоб обробити побиті коліна, а тепер влаштовуєте депутатам пікети з транспарантами? А це якраз робота колективу – належно доглядати за цими дітьми».

Лілія Брухнова, депутат обласної ради, головних лікар обласного психоневрологічного диспансеру зазначила також , що Куявський психоневрологічний санаторій відноситься до лікувально-профілактичного закладу. Такий заклад має працювати на основі ліцензії на медичну практику та за наявності санітарно-епідеміологічних умов перебування дітей.
«Наскільки мені відомо, ліцензія на практику та акредитаційний сертифікат в цьому закладі відсутні. Тому говорити про те, що цей заклад має сьогодні право на існування ми не можемо. Але в той же час залишати без уваги і санаторного лікування цих дітей також не маємо права. Тому і постало питання реорганізації. Чому колектив та депутати сільради не зверталися до облради раніше, саме з приводу неналежних умов? Чому також не виносити на загал питання про те, що керівництво не належним чином виконує свої обов’язки? Неодноразово лікарі-психіатри обласного психоневрологічного диспансеру виїжджали до санаторію з перевіркою і фіксували низку порушень. Вони так і не були вирішені. Саме тому сьогодні ми і говоримо про реорганізацію цієї установи».

Відтак, з другої спроби депутати обласної ради підтримали проект рішення про реорганізацію закладу: «за» проголосували 48 депутатів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую