ye-logo.v1.2

Незвичайне плетиво: на створення першого вертепу пішло близько трьох місяців

Суспільство 3878
Якось майстриня натрапила на схему фігурок для вертепу і загорілася бажанням створити такий
Якось майстриня натрапила на схему фігурок для вертепу і загорілася бажанням створити такий. Фото: з архіву Жанни Нижньової

За допомогою спиць та пряжі майстриня виготовляє дивовижні плетені фігурки.

Колекція плетених іграшок Жанни Нижньової дивує різноманіттям. Пташечки, зайченята, рибки, тістечка навіть плетені писанки – яких лишень дивовижних витворів не виплітає майстриня, беручись до справи. Каже, потрібні лише спиці, клубок ниток та трішки фантазії.

Жанна родом з Хмельниччини, із села Завадинці, що на Городоччині, а нині з родиною мешкає у Львові. За професією вона маркетолог. Створенням плетених іграшок займається кілька останніх років, хоча, зізнається, вперше взяла спиці до рук ще десь у шестирічному віці. Усім премудростям плетива навчилася у мами.

«Не скажу, що мою історію можна назвати здійсненням мрії. Просто просила в Бога підказати мені, куди рухатися далі у житті. Це було у 2013 році. Через місяць я завагітніла. І це визначило моє життя на кілька найближчих років. А коли син став трохи старшим, з’явилось більше вільного часу, згадала дитяче захоплення і почала знову плести. У мене з’явилося велике бажання зробити для своїх дітей щось власними руками. Тоді й почала шукати в Інтернеті різноманітні відео із майстер-класами. І звідусіль отримала підтримку. Знайомі, почувши про моє захоплення, навіть приносили мені пряжу і спиці, якими не користувалися… Спочатку плела дитячий одяг: шапочки, шкарпетки, конверти. Та якось побачила у всесвітній мережі фотографії виплетених із ниток іграшок, і захопилася».

Перші забавки Жанна створювала за зразком, а згодом почала самостійно вигадувати форми, вираховувати розміри та складати схеми.

Так, мимоволі, бажання створити щось цікаве власними руками переросло у хобі. Жанна віддає перевагу плетиву спицями, хоча, зізнається, бралася свого часу і за гачок. Перші забавки створювала за зразком, а згодом почала самостійно вигадувати форми, вираховувати розміри та складати схеми. За ці роки такого захоплення, майстриня не знає ліку своїх творчих доробків. Часто роздаровує іграшки знайомим, в яких є маленькі діти, тож скільки їх усіх разом не підраховувала.

За роки такого захоплення, майстриня не знає ліку своїм творчих доробкам.

Жанна розповідає, що варіантів створення плетених іграшок існує дуже багато – починаючи від найпростіших звіряток і лялечок і закінчуючи такими як, наприклад, фігурки для вертепу.

«Якось натрапила на схему фігурок для вертепу і загорілася бажанням створити такий. Узялася за плетиво. Це досить кропітка робота. Якщо врахувати, що перший вертеп я плела виключно вручну і лише у вільний час, то на його створення пішло близько трьох місяців. Але на нього одразу знайшовся покупець. Я зрозуміла, що рухаюся у правильному напрямку. В усьому мене підтримували діти та чоловік. Навіть більше, чоловік спонукав мене не зупинятися творити. Це він спочатку зробив дерев'яну шопку для вертепу, а вже потім я виплела необхідні фігури».

  

Плести фігурки для вертепу - досить кропітка робота.

Згодом Жанна отримала підтримку від Міжнародної організації з міграції, де їй подарували в’язальну машину.
«Про це справді можна було лише мріяти. Адже така покупка для родини – велика розкіш. Але знайомі, знаючи про моє захоплення, підказали взяти участь в міжнародному проекті. Це сталося минулої зими. Представники організації проводили нам тренінги, допомогли з написанням бізнес-планів, потім ми їх захищали. І вже переможці отримали обладнання для старту чи розширення власної справи. На щастя, у їх число потрапив і мій проект. Тож нині створювати плетені іграшки мені уже простіше та швидше».

Жанна зізнається, після народження сина з’явилося велике бажання робити для своїх дітей щось власними руками.

Сьогодні роботи Жанни Нижньової можна часто зустріти на благодійних ярмарках у Львові. Зізнається, завжди з радістю відгукується на такі акції. А найближчим часом планує проводити майстер-класи для школярів. Прагне перетворити своє захоплення на бізнесовий проект. Поки ж вивчає смаки та вподобання клієнтів, а тому працює та шукає творчі підходи у всіх напрямках.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую