ye-logo.v1.2
21 Вересня, 2019

Звідки дизпаливо в озері Кам’янця-Подільського: до пошуків залучили військових

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 2508 1
Лебеді,  наковтавшись забруднюючих речовин, вижили не всі
Лебеді, наковтавшись забруднюючих речовин, вижили не всі. Фото: km.dsns.gov.ua

П’ятеро лебедів загинули, наковтавшись нафтопродуктів.

У Новорічну ніч рятувальникам Кам’янця-Подільського довелося визволяти лебедів з пастки. Як сайт «Є» повідомляв раніше, «Лебедине озеро», на якому мешкали пернаті, затягнулося маслянистою плівкою і пернаті потрапили у цю пастку. Рятувальники витягли птахів з водойми та змили з них нафтопродукти й передали їх до Кам’янець-Подільського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Як стало відомо сьогодні, п’ятеро птахів загинули, наковтавшись нафтопродуктів. Про це сайту «Є» повідомив заступник міського голови Кам’янця-Подільського Сергій Бабій.

«Надзвичайно неприємна подія для нашого міста. В Лебединому озері виявлено речовину, схожу за запахом на нафтопродукти. 2 січня було зафіксовано найбільшу кількість цих масел у воді. Речовина з озера також потрапила в річку Смотрич. Власне, цій історії вже років з сімдесят. Такі маслянисті плями на воді помічали навіть старожили. Але цієї речовини, щоправда, не було раніше в такій кількості, як цього разу. Є припущення, що десь під землею ще з періоду Другої світової війни чи, можливо, вже з радянського періоду, під землею залишилися цистерни, наповнені цими нафтопродуктами. Відомо, що такі підземні цистерни були в багатьох місцях у нашому місті. У період дощів чи танення снігу ці нафтопродукти починають просочуватися через грунтові води. Так і цього разу, перед Новим роком інтенсивно танув сніг, а на Новий рік ми уже мали ось такий неприємний сюрприз», - каже заступник міського голови.

За словами Сергія Бабія, ці продукти потрапили в «Лебедине озеро», птахів почали оперативно рятувати, але лебеді, наковтавшись цих забруднюючих речовин, вижили не всі.

Щоб встановити джерело забруднення, міська влада вирішила залучити військових.

«За допомогою металошукачів вже другий день поспіль вони обстежують територію міського парку. В одному місці вже натрапили на якусь підземну знахідку, схожу на ємність. Завтра будемо там копати. Наразі ми вже поставили спеціально солом’яні фільтри, які зупинятимуть потрапляння цих нафтопродуктів в озеро. Оперативно закупили нафтопоглинаючий сорбент, який також втягуватиме сторонні речовини, які потраплятимуть в озеро з грунтовими водами. І, звісно ж, будемо шукати джерело забруднення».

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

Віталій Українець 03.01.2019 22:50

На дні озера лежить дещо!

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую