ye-logo.v1.2
18 Серпня, 2019

Продовжувати чи ні експлуатацію енергоблоку №1 Хмельницької АЕС

Ірина ОЛІЙНИК Суспільство 1122
Проектний термін експлуатації першого енергоблоку Хмельницької атомної електростанції вичерпано 13 грудня 2018 року
Проектний термін експлуатації першого енергоблоку Хмельницької атомної електростанції вичерпано 13 грудня 2018 року. Фото: з фейсбуку Хмельницької АЕС

Громадськість кличуть на обговорення.

Проектний термін експлуатації першого енергоблоку Хмельницької атомної електростанції вичерпано 13 грудня 2018 року. Як повідомляють в інформаційному центр ХАЕС, нині тривають ремонтні та модернізаційні роботи, які планується виконати за 257 діб. «Хмельницькою АЕС отримано позитивний висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки щодо експлуатації енергоблока у зупиненому стані на період виконання необхідних організаційно-технічних заходів для обґрунтування можливості його довгострокової експлуатації», - йдеться в повідомленні.

Атомники додають, що продовження терміну експлуатації атомних енергоблоків, за умови підтвердження регулюючим органом рівня їх безпеки, є визнаною світовою практикою та дозволяє зберегти існуючий рівень енергогенерації в країні.

"Під час довготривалого планово-попереджувального ремонту протягом 2018-2019 років, який триває на енергоблоці, заплановано здійснити капітальний ремонт генератора, середній ремонт реактора та парогенераторів, повне вивантаження активної зони, ремонт всіх трьох каналів систем безпеки. Також заплановано виконати роботи з продовження строку експлуатації корпусу реактора, транспортно-технологічного обладнання, замінити обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока", йдеться в повідомленні.

Разом з тим, атомники хочуть почути думку громадськості щодо подальшої експлуатації першого енергоблоку. На офіційному сайті ХАЕС оголошено про громадські слухання, які відбудуться з участю фахівців Хмельницької АЕС у лютому – березні цього року.

Відомо, що громадські слухання за участю представників Білогірського району відбудуться 8 лютого об 11 годині в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС (вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин). Громадськість Ізяславського району зможе висловитися 20 лютого об 11 годині в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС (вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин). Для нетішинців громадські обговорення пройдуть в Нетішині 21 лютого о 18 годині в КЗ «Палац культури» (вул. Шевченка, 3). Жителі Славутського району зможуть висловити свою думку з приводу продовження експлуатації першого енергоблоку 22 лютого об 11 годині в навчально-тренувальному центрі ВП ХАЕС (вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин). А мешканці міста Славута - 15 березня о 17 годині в Палаці культури (вул. Ярослава Мудрого, 64, м. Славута). Мешканців села Пліщин Шепетівського району запрошують на обговорення 6 березня на 11 годину в навчально-тренувальний центр ВП ХАЕС (вул. Енергетиків, 16, м. Нетішин).

Пропозиції та запитання щодо теми обговорення можна вносити за телефонами (03842) 6-37-13, 6-37-93, 4-05-46.

Читайте також: Зашкодить чи ні: оголошено про початок громадських слухань щодо будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую