ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Солярка з-під землі: чи знайшли джерело забруднення «Лебединого озера» в Кам’янці-Подільському?

Суспільство 7702
На озеро лебедів переселять уже за кілька днів
На озеро лебедів переселять уже за кілька днів. Фото: kamieniec-podolski.com

Пошуковці в місті пробурили 22 свердловини.

Ще серед зими під час відлиги в Кам’янці-Подільському в парку Героїв Майдану сталася надзвичайна подія – «Лебедине озеро» затягнулося маслянистою плівкою. Водойма стала пасткою для лебедів, які тут проживали. Вони загинули, наковтавшись нафтопродуктів. Це спонукало місцеву владу вдатися до масштабних пошукових робіт джерела витоку нафтопродуктів. Як сайт «Є» повідомляв раніше, існувало припущення, що десь під землею ще з періоду Другої світової війни залишилися цистерни, наповнені пально-мастильними матеріалами, а у період дощів чи танення снігу вони починають просочуватися через грунтові води.

Щоб встановити джерело забруднення, міська влада залучила пошуковців.

«Шукаючи джерело забруднення в місті пробурили 22 свердловини. На жаль, на цистерни так і не натрапили. Є версія, що ємностей може й не бути, але сам грунт ще з тих часів перенасичений цими мастильними матеріалами. Їх високий вміст показали аналізи дослідження грунту. Цілком можливо, що речовини накопичились в суглинках, а грунтові води їх вимивають. Але ми так само і не відкидаємо версії наявності самих ємностей під землею. Будемо і надалі їх шукати», - каже заступник міського голови Сергій Бабій.

Разом з тим додає, що поблизу «Лебединого озера», яке потерпало від забруднення залишками нафтопродуктів, уже встановили міні-фільтрувальну станцію, яка очищує підземні води, що потрапляють до водойми.
«Зараз вода в озері чиста. З початком весни облаштовуємо його територію. Замінюємо будиночки для лебедів на нові, адже вони також могли набратися нафтопродуктів. Уже за два дні сюди переселимо лебедів, які зараз перебувають в еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді: пару чорних австралійських лебедів та пару білосніжних, які місту повернули із Самчиків», - каже Сергій Бабій.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую