ye-logo.v1.2

Підсумки дня: воїни УПА, газ та «оновлені» субсидії

Суспільство 1894
За різними підрахунками в Україні залишилося не більше 1,5 тисячі ветеранів УПА та ОУН
За різними підрахунками в Україні залишилося не більше 1,5 тисячі ветеранів УПА та ОУН. Фото: ілюстрація prolviv.com

Якими були новини 26 березня.

Майбутні потенційні зміни для субсидіантів, вступ у дію нового закону, штраф для газовиків. Цими новинами і не тільки сьогодні ряснів інформаційний простір України та Хмельниччини зокрема. Отож, коротко про новини дня у традиційних підсумках від сайту «Є».

Сьогодні міністр соціальної політики України анонсував Андрій Рева зміни для субисдіантів, які готує Кабінет Міністрів. Зокрема, у разі, якщо субсидіант допускав прострочення в оплаті житлово-комунальних послуг при отриманні монетизованої субсидії, то на наступний період субсидія буде призначатися в безготівковій формі. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна». Наразі ж субсидія не призначається, якщо у домогосподарства є місячне прострочення з оплати ЖКП, а після його погашення субсидію можуть відновити.

А ось вже безп'ятихвилин екс-начальнику управління комунального майна Хмельницької міської ради Мирославу Трещову, мабуть, субсидія просто не потрібно. Навіть, зважаючи на те, що він йде з посади. Адже за минулий рік він отримав доходу понад 900 тисяч гривень. І більша частина це не зарплата. А відсотки з банківських депозитів. Коли ж Мирослав Миколайович йде з посади – в новині «Хмельницький чиновник-мільйонер звільняється».

Дещо менше, ніж дохід Трещова, має заплатити «Хмельницькгаз» у вигляді штрафу. Сьогодні Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вирішила оштрафувати газовиків на 850 тисяч гривень за порушення ліцензійних умов і невиконання рішень НКРЕКП про заборону донарахувань. «Хмельницькгаз», на думку регулятора, неправомірно донараховував абонентам платежі за газ. Тепер ті мають ще й перерахунок зробити. Але… Це якщо погодяться з рішенням регулятора. А як ні – то вирішуватимуть це питання в суді, який і поставить крапку в цій ситуації. Та коли? Невідомо.

А в Україні набув чинності закон «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті». Ним, зокрема, воїнів ОУН та УПА, а також ряд інших орагнізацій, які боролися за незалежність, визнано учасниками бойових дій. До 26 березня вони не мали статусу ветеранів, а й відтак і державної підтримки.

Європейський парламент проголосував за скасування з квітня 2021 року практики сезонного переведення часу на годинниках. «Ухвалене рішення не є остаточним, але стане основою для вироблення загальноєвропейської позиції з цього питання. Депутати прийняли постанову, згідно з якою з 2021 року країни Євросоюзу не зможуть самостійно протягом року змінювати час, але за ними залишиться право визначати самостійно, у якому часовому поясі бути», - пише «ТheВabel». Зараз країни переводять час в останню неділю березня та останню неділю жовтня. Україна також, але є ймовірність, що і в нашій країні відмовляться від цієї практики.

Ну, а медична реформа в нашій країні наближається до чергового етапу. З першого квітня МОЗ хоче припинити повне фінансування пацієнтів, які ще не уклали декларацій з лікарем. Що це означає для мешканців Хмельниччини – у новині «Що чекає на хмельничан, які не уклали угоду з лікарем».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую