ye-logo.v1.2
11 Грудня, 2019

Нетішин офіційно надав згоду на приєднання Старого Кривина. Що далі?

Ангеліна Мовчан Суспільство 1787
До статусу ОТГ Нетішину ще треба пройти декілька етапів
До статусу ОТГ Нетішину ще треба пройти декілька етапів. Фото: автора

Рішення про приєднання сільської ради депутати прийняли на позачерговій сесії не з першого разу.

Ще на початку березня у Старому Кривині відбулися громадські слухання, на яких, із перевагою у декілька голосів, місцеві жителі прийняли рішення приєднатися до Нетішина. Згодом, на сесії Старокривинської сільської ради депутати спочатку не погодилися приєднатися до Нетішина, але згодом, на позачерговій сесії таки змушені були прийняти рішення про приєднання до Нетішина.

Наступним кроком стало рішення вже Нетішинської міської ради про надання згоди на приєднання Старокривинської сільскої ради. Нетішинські депутати не змогли прийняти таке рішення з першого разу, через недостатню кількість голосів. Їм довелося чекати годину, зробити перерву, щоб на пленарне засідання прибули депутати і був кворум для прийняття рішень. Врешті Нетішинська міська рада надала згоду на приєднання Старокривинської сільської ради.

Як пояснює радник з децентралізації Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Вікторія Любенчук, тепер і Нетішинська міська і Старокривинська сільська ради мають підготувати проекти рішень про добровільне приєднання у яких буде виписано спільний план заходів.

«Важливою частиною цих рішень є спільний план організаційних заходів для кожної із рад, який виконуватиметься в разі створення ОТГ. Далі цей проект рішення про приєднання на своїх сесіях має схвалити кожна з рад та подати пакет документів в ОДА для отримання висновку на відповідність Конституції та Законам України. В разі отримання позитивного висновку, кожна із рад приймає остаточне третє рішення про добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення і громада набуває статусу об’єднаної», – пояснює Вікторія Любенчук.

За її словами, оскільки законодавство не передбачає проведення виборів при приєднанні населених пунктів до міст обласного значення, то як тільки Старокривинська сільська рада приєднається до Нетішина – сільський голова автоматично стає в.о. обов’язки старости і членом виконавчого комітету Нетішинської міської ради, а депутати… втрачають свій статус обранців.

«Є випадки, коли при об’єднанні сільських і міських територій, обидві сторони домовлялися про те, щоб не лише сільський голова, але й декілька депутатів стали членами виконавчого комітету. Про усі ці моменти представники сільської ради можуть домовлятися в процесі об’єднання», – каже Вікторія Любенчук.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую