ye-logo.v1.2
18 Жовтня, 2019

Підсумки дня: «Зе»-вибір та соціальна складова

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Суспільство 902
Тема виборів поки що не зникає з інформаційного простору, що, мабуть, і не дивно
Тема виборів поки що не зникає з інформаційного простору, що, мабуть, і не дивно. Фото: з архіву

Якими були новини вівторка, що минає.

23 квітня – День книги і авторського права. А ще – День психолога. Але в інформаційному просторі Хмельниччини новини були іншими. Отож, коротко про новини дня, що минає, в підсумках від сайту «Є».

Після того, як українці 21 квітня обрали нового президента України, тема виборів залишається в «порядку денному» медіа середовища. Сьогодні Центральна виборча комісія оприлюднила результати обробки 100% протоколів з усіх регіонів країни. На Хмельниччині, зокрема, Володимир Зеленський набрав 70,8% голосів виборців. Петро Порошенко - 26,83%. По Україні ж цифри дещо інші. Зеленський – 73,22%, Порошенко – 24,45%. Отож, переміг Володимир Зеленський.

Що ж далі? У ЦВК нині спрогнозували, що 30 квітня – 1 травня зможуть оголосити офіційні результати другого туру виборів. Бо ж мають ще отримати оригінали протоколів, все звірити та порахувати. А далі… інавгурація новообраного Гаранта. Вона має відбутися до третього червня.

Нинішній очільник Хмельницької облдержадміністрації Вадим Лозовий сьогодні заявив, що збирається піти з посади. Така норма передбачена стаття 8 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», в якій вказано, що голови адміністрацій призначаються на посаду Президентом України на строк повноважень Президента. Оскільки пана Лозового призначав Порошенко, повноваження якого завершуються, відповідно, має піти з посади і Вадим Миколайович. Розповів голова ОДА і про те, чим планує займатися далі. Між іншим 23 квітня голови ще кількох облдержадміністрації в Україні заявили, що йдуть зі своїх посад.

А ось хмельницькі діти з обмеженими можливостями пересування, можливо, невдовзі зможуть їздити містом на соціальному таксі. Благодійний фонд «Карітас» вже збирає гроші, щоб придбати необхідний автомобіль. Про людей на візках вирішили подбати й організатори фестивалю «Республіка». Цього року вони задумали встановити на фесті, що відбудеться в Хмельницькому наприкінці літа – початку осені, три платформи для людей на візках (минулого року бла одна), орендувати спеціалізовані біотуалети для таких відвідувачів заходу й не тільки.

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль сьогодні на своїй сторінці в «Фейсбуці» написала: «Президент Міжнародного Трибуналу з морського права визначив дати слухань у справі щодо застосування тимчасових заходів до Російської Федерації щодо порушення імунітетів трьох українських військово-морських кораблів та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів. Публічні слухання відбудуться 10-11 травня 2019 року». Нагадаємо, серед бранців Кремля є і шепетівчанин Сергій Цибізов.

У Хмельницькому відбулася презентація книги «Великдень через Збруч». Це цикл оповідань, який є продовженням збірки «Різдво через Збруч». Упорядником збірки є письменниця з Кам'янця-Подільського Лора Підгірна. А на презентації збірки були троє із восьми її авторів: Ольга Саліпа, Тетяна Безушко-Граб та, власне, сама Лора Підгірна.

Ну, а сайт «Є» сьогодні звернувся до своїх читачів, заповнити анкету, щоб краще розуміти інофрмаційні потреби аудиторії. Все для того, аби журналісти сайту «Є» могли давати ще кориснішу та необхіднішу інформацію. Заповнити анонімну анкету можна за посиланням https://forms.gle/zG1NwMpa4sxtxUbL8

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую