ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Новий закон про житлово-комунальні послуги: що очікує на хмельничан

Суспільство 4124
Закон запускає ринок житлово-комунальних послуг, встановлює чіткі правила взаємовідносин між споживачами та надавачами послуг
Закон запускає ринок житлово-комунальних послуг, встановлює чіткі правила взаємовідносин між споживачами та надавачами послуг. Фото: minregion.gov.ua

З 1 травня на боржників нараховуватимуть пеню за несвоєчасну сплату житлово-комунальних послуг.

Сьогодні, 1 травня, набув чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Він покликаний остаточно перевести в ринкову площину відносини між отримувачами й надавачами житлово-комунальних послуг. Найперше новий закон стосується жителів міст.

Одним з нововведень закону стане пеня за несвоєчасну оплату комунальних послуг.

«У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу», — йдеться у тексті закону.

Проте споживач зможе не сплачувати таку пеню в кількох випадках. Зокрема, якщо держава затримала виплату субсидій або роботодавець не платить зарплатню й людина може це довести. Також це стосується випадку, якщо споживач не проживав у будинку.

Якщо споживач не погасили заборгованість впродовж 30-и днів з дня отримання попередження, постачальник може відключити боржника від послуг, окрім газу та електроенергії.

Проте й споживачів законотворці не залишили без приємних нововведень. Так, українці мають право вимагати компенсацій за не якісне надання житлово-комунальних послуг. Наприклад, отримувати від управителя або виконавців комунальних послуг штраф у розмірі, визначеному договорами про надання відповідних житлово-комунальних послуг, за перевищення нормативних строків проведення аварійно-відновних робіт.

Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко назвав цей закон ключовим у реформуванні сфери енергоефективності.

«Це спільний продукт роботи великої команди: Мінрегіону, народних депутатів, міжнародних партнерів та експертів, ОСББ, представників тепло- та водопостачальних підприємств, фахівців комунальної сфери, громадськості та профільних асоціацій — тих, кому не байдужа якість житлово-комунальних послуг та галузь ЖКГ, де працюють сотні тисяч інженерів, — пише Геннадій Зубко на свій сторінці у Facebook. — Закон запускає ринок житлово-комунальних послуг, встановлює чіткі правила взаємовідносин між споживачами та надавачами послуг, дає споживачам механізм захисту своїх прав».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую