ye-logo.v1.2
15 Грудня, 2019

Як хмельничани відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (ФОТО)

Даша ПАСТЕРНАК Суспільство 2543
Покладання квітів відбулося односасно на кількох локаціях
Покладання квітів відбулося односасно на кількох локаціях. Фото: автора

Пам'ятні заходи відбуваються по всій Україні.

Сьогодні, 9 травня, Хмельницький разом зі всією Україною відзначає 74-річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Щоб вшанувати пам’ять полеглих, жителі міста з самого ранку несли квіти до меморіальних комплексів на військовому кладовищі, біля Вічного вогню та Меморіалу Слави.

Під музику, без промов посадовців, містяни вшанували героїв на військовому кладовищі. Клали квіти і лампадки не лише до пам’ятників та стел, а й на могили солдатів. Дехто приходив із фотографіями своїх дідів та прадідів.

З кожним роком учасників Другої світової війни стає все менше. На військове кладовище цього року прийшло лише кілька ветеранів. Серед них 92-річний танкіст Володимир Фурман.

Після покладання квітів священники провели панахиду.

Разом зі своїм сином Олександром колишній військовослужбовець вшанував полеглих побратимів. На фронті був механіком-водієм самохідної артилерійської установки. Закінчивши полкову школу, воював в Угорщині та Австрії.

Володимир Фурман з сином Олександром.

«Закінчивши полкову школу, нас відправили на фронт в Угорщину. Екіпажі забрали, а механіки поїхали воювати. Вручили нам самоходки. Це було в 1945 році. Тоді, 16 березня, третій український фронт пішов у наступ і всі війська пішли в наступ, а 17-го вранці болванка попала в мою самоходку, - розповідає ветеран. - Навідник був ранений, я був контужений. З тих пір все життя погано бачу і чую. Цього ж дня відремонтували самоходку і ввечері знов пішли в наступ».

Володимир Іванович згадує, як після Угорщини перейшли в Австрію. «Ми Відень брали. Там загинув наш командир дивізіону, майор Давидов, якого ми дуже любили», - говорить він.

Ветеран показав фронтову газету із своїм знімком.

Розповідаючи події Другої світової, ветеран дістає з карману ксерокопію фронтової газети. На сторінці – замітка про про бойовий день «самоходки» з фотографією ще зовсім юного, 18-річного Володимира Фурмана.

Війна торкнулась майже кожної родини.

Хмельничани прийшли вшанувати своїх дідів та прадідів.

Ветерани зі сльозами на очах згадували воєнні роки.

Люди клали квіти на могили солдат.

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую