ye-logo.v1.2
26 Січня, 2020

Африканська чума на Хмельниччині: знищено понад півтисячі свиней

Надія СВІНЦІЦЬКА Суспільство 2387
На підприємстві ТОВ «Оболонь Агро» вже знищено близько 550 свиней
На підприємстві ТОВ «Оболонь Агро» вже знищено близько 550 свиней. Фото: landlord.ua

На Чемеровеччині тривають остаточні заходи з ліквідації вогнища хвороби свиней.

Минулого місяця в селі Почапинці Чемеровецького району був виявлений спалах африканської чуми. В управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області кажуть, що наразі вживаються остаточні заходи з ліквідації вогнища хвороби свиней в ТОВ «Оболонь-Агро».

«Вже знищено близько 550 свиней. У зону захисту (три кілометри від виявленого спалаху) увійшло два села - Почапинці і Садове. Усіх свиней, які тримають люди у цих селах, теж мають забити. Їх близько 200. Наші спеціалісти відібрали зразки крові цих тварин і було встановлено, що поголів’я здорове. Саме тому, селяни можуть здати тварин на забійні підприємства і отримати за це гроші. Коли усі свині будуть вибиті, ми знімемо обмежувальний режим у цих населених пунктах», - розповів сайту «Є» Олександр Садов’юк, заступник начальника управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

До речі, останній спалах африканської чуми на Хмельниччині був зафіксований минулого року в цьому ж населеному пункті. Щоправда, не на фермі, а в приватному господарстві.

Довідково:

Африканська чума свиней (АЧС) – одна із найбільш небезпечних хвороб свиней з високою смертністю. АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую