ye-logo.v1.2

Коли у Хмельницькому відкриють новий музей і реставрований кінотеатр

Суспільство 3866
Так може виглядати оновлений кінотеатр імені Т.Шевченка
Так може виглядати оновлений кінотеатр імені Т.Шевченка. Фото: з архіву редакції

Ескізний проект нового музею розробила Оксана Мазур.

У Хмельницькому заплановано реставрувати кінотеатр імені Т.Шевченка й відкрити новий музей історії міста. Такі плани міська влада намагається втілити у життя вже кілька років. Сайт «Є» поцікавився ситуацію з оновленням цих закладів культури.

Наразі в обласному центрі музей історії міста працює на вулиці Проскурівській, 30. Втім там не вистачає вільної площі для роботи сучасного закладу культури. Тому музей заплановано перенести у приміщення на розі вулиць Свободи та Шевченка, яке роками ніким не використовувалося.

За словами начальника міського управління культури та туризму Артема Ромасюкова, ескізний проект нового музею розробила Оксана Мазур, донька відомого хмельницького художника та скульптора Миколи Мазура. У порівняні з нинішнім, майбутній заклад буде сучасним і цікавим для відвідувачів.
Роботу над створенням музею розпочали у 2016 році. Він коштуватиме міській скарбниці 26 мільйонів гривень. Цього року на проведення робіт в базовому бюджеті було закладено 3 мільйони гривень, а під час його уточнення виділили ще 2 мільйони гривень.

«Цього року на музей маємо 5 мільйонів гривень. З них вже освоїли половину, — розповідає Артем Ромасюков. — Наразі роботи над музеєм тривають жвавіше, ніж у минулі роки. Зокрема, вже розвели всю електропроводку, змонтували систему вентиляції, поштукатурили другий поверх будівлі. За решту коштів ще маємо поштукатурити два поверхи й частково зробити фасад майбутнього музею».

Також він зазначив, що в проектно-кошторисній документації закладена покупка різноманітних проекторів та іншого устаткування, необхідного для роботи модерного музею. Після завершення реконструкції приміщення потрібно буде подбати про його наповнення експонатами.

Заплановано, що новий музей історії міста запрацює у 2021 році.

Музей історії міста заплановано перенести у приміщення на розі вулиць Свободи та Шевченка. Фото: Google Street View

Дещо інша ситуація з кінотеатром імені Т.Шевченка. У квітні минулого року хмельничанам презентували концепцію оновленого кінотеатру, яку розробили архітектори громадської ініціативи «ProProstir». Згідно з планами він повинен перетворитися на сучасний громадський простір з кінозалом, кав’ярнями й скляною надбудовою. Втім поки що не відомо скільки це коштуватиме.

За словами Артема Ромасюкова, оновлення кінотеатру проходитиме шляхом реставрації його приміщення, адже він потрапив у реєстр нововиявлених об’єктів архітектури. Його спорудження почалося в тодішньому Проскурові ще у 1936 році, однак він відкрився у листопаді 1940-го. Тому не можна суттєво змінювати зовнішній вигляд фасаду кінотеатру.

«Минулого року після громадських обговорень концепції кінотеатру також провели передпроектні роботи. Зокрема, дослідили його фундамент і приміщення, щоб перевірити його готовність до реставрації. Наступний крок — передбачити кошти на розробку проектно-кошторисної документації. Проте через будівництво таких масштабних об’єктів як Палац спорту поки що на це немає фінансування», — зазначив начальник управління культури та туризму.
Відповідно наразі немає конкретних дат початку реставрації кінотеатру імені Т.Шевченка.

Читайте також: Палац спорту в Хмельницькому: що вже зроблено.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую