ye-logo.v1.2

Метеорологи пояснили причини гігантських хмар над Хмельниччиною

Суспільство 11595
Утворюються такі хмари при наявності вологої повітряної маси, яка піднімається з теплої поверхні землі
Утворюються такі хмари при наявності вологої повітряної маси, яка піднімається з теплої поверхні землі. Фото: з фейсбуку Руслана Мальця

Неймовірні фото неба до та після негоди викладають в соцмережах.

Останнім часом погода дивує не лише частими дощами, а й вражаючими хмарами у небі. Світлинами хмельничани діляться в соцмережах. Зізнаються, таких величезних дощових хмар, часом велетенських та зловіщих, які за лічені хвилини накривають міста і села, ще не бачили. Хтось прагне розгледіти красу і в стихії. А в метеорологів цим небесним явищам є своє пояснення.

«Дощову погоду травня визначали циклони, які зосереджувалися над Європою, та їх активні атмосферні фронти. Саме вони зумовлювали не тільки інтенсивні зливові дощі, але і грози, град та посилення вітру. І тут не обійшлось без купчасто-дощових хмар. Це потужні хмари з яскраво-білою вершиною та з темною, інколи синюватою основою, які за зовнішнім виглядом нагадують гірські масиви. Утворюються вони при наявності вологої повітряної маси, яка піднімається з теплої поверхні землі. Піднімаючись вертикально вгору купчасто-дощові хмари досягають висоти 3-4 кілометрів над землею А потужні – і до 7-8 кілометрів. Температура повітря там настільки низька, що в хмарах починають утворюватись і зростати льодяні кристали. Так зароджується град. А водяні краплі, з яких складається хмара, весь час збільшуються в розмірах. Саме тому з купчастих хмар випадає крупний дощ», - розповідає Вероніка Апполонова, завідувач сектору підготовки інформації Хмельницького обласного центру з гідрометеорології.

Вона зазначає, що для наших широт влітку характерна нестійка погода. Це коли тривалі сонячні спекотні бездощові періоди чергуються з дощовими, часто прохолодними. Але цьогорічний травень таки здивував: кількість днів з сильними дощами та зливами була значною.

«Загалом за місяць у Хмельницькому випало опадів майже в два з половиною рази більше від норми. За весь період спостережень, починаючи з 1945 року, трохи більше опадів випадало лише 1983 році», - каже Вероніка Апполонова.

І додає, що найближчими днями на Хмельниччині збережеться тепла та дощова погода.

Городок перед негодою. Фото з фейсбуку Катерини Харкавої.

Хмари над Хмельницьким. Фото: Надії Свінціцької.

Часом вони нагадують дим. Фото: з фейсбуку Інни Кукси

Такі хмари несуть дощ. Фото: з фейсбуку Олени Ковальської

Подекуди вони схожі на гірські масиви. Фото: з фейсбуку Руслана Мальця

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую