ye-logo.v1.2
26 Лютого, 2020

Цвяхи в голові, вибори та ЄС – підсумки дня

Суспільство 1139
Коротко про новини 13 червня
Коротко про новини 13 червня. Фото: автора

Якими були новини 13 червня.

Четвер в інформаційному просторі Хмельниччини видався відносно спокійним. Щоправда, це не означає, що був не цікавим чи не напруженим. Хтось стежив за виборчим процесом, а хтось навчався, а були й ті, хто хвилювався за «завтрашній день». Отож, коротко про деякі новини дня, що минає.

Центральна виборча комісія продовжує реєструвати учасників позачергових виборчих перегонів до парламенту. Сьогодні на сайті ЦВК оприлюднили чергову постанову, в якій є ще один кандидат від Хмельниччини до Верховної Ради наступного скликання. Це нинішній нардеп від вже екс-пропрезидентської партії Володимир Мельниченко. Щоправда, Володимир Володимирович «штурмуватиме» парламент вже за власною традицією – не як представник якоїсь партії, а самовисуванець. Детальніше про це - «Депутат-мільйонер із Кам'янця-Подільського втретє йде на вибори».

А на Городоччині люди протестують проти закриття школи. Питання ліквідації шляхом припинення діяльності Завадинецької гімназії завтра мають розглянути депутати на сесії Городоцької міської ради. Люди та вчителі проти закриття навчального закладу, в влада Городка пояснює, що змушена йти на такий крок, бо школа малокомплектна, а витрати на її утримання – непосильні для громади. Що відбувається – читайте у матеріалі «На Городоччині закривають школу. Люди – проти».

А в Хмельницькому сьогодні… карнавал культур на Проскурівській. Все це в рамках фестивалю-конкурсу народної хореографії «Hlushenkov Folk Fest». Але не лише це нині було цікавим в обласному центрі. Були й інші події. До прикладу, всеукраїнська конференція «Фестивальна майстерня», спікери якої розповідали про те, як саме потрібно організовувати фестивалі різних масштабів. Завтра, 14 червня, день другий. На «Hlushenkov Folk Fest» також.

Утім, не лише фестивалями чи конференціями був насичений нинішній день у Хмельницькому. В обласній лікарні журналістам сайту «Є» розповіли про те, що до них привезли чоловіка, який мав в голові два цвяхи. Як згодом з’ясувалося, чоловік самотужки, за допомогою молотка, забив одного цвяха у скроневу частину голови, а другого – у лоб. Хмельницькі медики провели оперативне втручання по видаленню сторонніх предметів і врятували життя чоловікові.

І про справи «завтрашнього дня». Точніше, перспективи майбутнього не лише для Хмельниччини, а України. Сьогодні Міністр закордонних справ Павло Клімкін на своїй сторінці в «Фейсбуці» припустив, коли наша країна може вступити до Євросоюзу. «Звичайно, якщо настрої всередині ЄС збалансуються, балканські країни успішно інтегруються у 2025 році, а також інші зорі та планети стануть у сприятливі євроінтеграційні позиції, то після 2025 у нас з’явиться реальний шанс отримати європейську перспективу. Амбітно, але можливо. Нагадаю, що для цього потрібна згода всіх країн-членів ЄС. Тому до того часу маємо реально стрибнути вище голови, щоб змінити Україну і українців, - написав він. - Потім розпочнуться передвступні переговори. До речі, європейська бюрократія нікуди не поділась, а, здається мені, чим далі, тим заплутаніша і складніша. Якщо проаналізувати ретроспективу розширення ЄС в останні роки, побачимо, що з моменту подачі заявки на вступ до моменту отримання членства проходило в середньому 10-12 років. І це при тому, що жодних проблем з наданням європейської перспективи для них в цілому не було. До речі, щодо вступу Болгарії та Румунії дехто в ЄС досі вважає, що їх прийняли дещо поспіхом. Тому рахуємо, тут нічого надскладного, шкільна арифметика: +/- 2035 рік».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую