ye-logo.v1.2

Що заважає у Хмельницькому готуватися до зими

Суспільство 3189
Головною проблемою досі залишається заборгованість за газ і електроенергію
Головною проблемою досі залишається заборгованість за газ і електроенергію. Фото: ілюстративне proskuriv.khm.gov.ua

Заступник міського голови розкритикував дії уряду та НКРЕКП.

Вчора, 13 червня, на розширеному засіданні члени виконавчого комітету розглянули підсумки роботи житлово-комунального господарства міста у минулий осінньо-зимовий період. Не менш важливим питанням виявилася підготовка міста до нового опалювального сезону.

За словами заступника міського голови Анатолія Нестерука, фактично повномасштабна підготовка до нового опалювального сезону розпочалася з невеликим запізненням. Зазвичай до холодів місто готується після зупинки постачання централізованого опалення. Проте цього року теплопостачання через погіршення погоди доводилося заново відновлювати. Втім це глобально не вплинуло на підготовку до зими. Головною проблемою досі залишається заборгованість за газ і електроенергію. Частково вона виникла через несвоєчасну сплату хмельничанами комунальних послуг.

Щодо цього Анатолій Нестерук також розкритикував дії Кабміну та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«Дії уряду та НКРЕКП — абсолютно необґрунтовані і позбавлені ринкових відносин. Центральна влада з 1 січня ввела тариф на електроенергію для всіх споживачів, чим ліквідувала «нічний тариф». Проте «Хмельницькводоканалу» та решті водоканалів України досі його не затвердила. Таким чином маємо ледь не кожного місяця провал в оплаті електроенергії у майже 3,5 мільйони гривень», — наголосив він.

Заступник Хмельницького міського голови Анатолій Нестерук

«Можемо опинитися у ситуації, коли нашим теплопостачальним підприємствам не буде, за що платити зарплатню працівникам», — Анатолій Нестерук.

Як зазначив Анатолій Нестерук, схожа ситуація з газом. Нову ціну на нього для комунальних підприємств підняли з 1 листопада минулого року, а тарифи скоригували лише у січні 2019-го. Тому різниця у тарифах хмельницьких теплопостачальних підприємств складає понад 280 мільйонів гривень.

«Є інші фактори, які негативно впливають на підготовку до зими. Наприклад, щодня 95% коштів, які надходять на розрахункові рахунки наших теплопостачальних підприємств, автоматично забираються на оплату газу. Через це можемо опинитися у ситуації, коли нашим теплопостачальникам не буде, за що платити зарплатню працівникам», — зазначив Анатолій Нестерук.

Читайте також: За що оштрафували «Хмельницькгаз»

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую