ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

У психлікарні на Хмельниччині незаконно утримують пацієнтів – Уповноважений з прав людини

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 4507
Порушення прав людини виявили в одній із психлікарень Хмельниччини
Порушення прав людини виявили в одній із психлікарень Хмельниччини. Фото: ілюстративне з www.unian.uа

Порушення виявили під час відвідин закладу.

У психіатричному відділенні обласної психіатричної лікарні в селі Городище Шепетівського району виявили пацієнтів, які утримуються незаконно. Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з прав люди.

«Під час візиту у заклад було виявлені випадки, які можуть свідчити про незаконну госпіталізацію та лікування пацієнтів у відділенні. Так, пацієнта, щодо якого ухвалене рішення суду від 22 березня 2019 року про відмову в поміщенні до психіатричного закладу, й досі знаходиться в медичному закладі та отримує лікування», - йдеться у повідомленні.

Окрім того, щодо іншого пацієнта Шепетівський міськрайонний суд ще 10 липня 2018 виніс ухвалу щодо припинення надання примусових заходів медичного характеру. Цей пацієнт усвідомленої згоди на лікування не надавав і під час спілкування висловив наполегливе бажання залишити заклад. Така практика свідчить про порушення права на свободу та особисту недоторканість.

«У лікарні були відсутні основні препарати для лікування судомних нападів, хоча у відділенні є пацієнти, яким необхідний безперервний прийом вказаних медикаментів. Також виявлено порушення правил пожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм, відсутність позитивного терапевтичного середовища. Палати без дверей, брудна і запрана постільна білизна, відсутній порошок для прання», - зазначає Уповноважений Верховної Ради України з прав люди.

Звіт за результатами моніторингового візиту направлять до відповідних органів влади та правоохоронців.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую