ye-logo.v1.2

Священник: «Сімейні проблеми намагайтеся вирішувати, користуючись Божим словом»

Суспільство 4874
У Хмельницькому періодично проводять марші за сімейні цінності
У Хмельницькому періодично проводять марші за сімейні цінності. Фото: ілюстративне з архіву

Чоловік та жінка однакові перед Богом, проте кожен має свою місію.

Нині чимало йдеться про гендерну рівність. Щоправда, з цих питань й чимало ведеться дискусій. Зокрема Всеукраїнська рада церков та громадських організацій висловлює занепокоєння, оскільки, на думку глав християнських конфесій, це суттєво шкодить моральним засадам і сімейним цінностям українського суспільства. Аби захистити інститут сім'ї та подружжя як союз чоловіка і жінки, 2019-й оголошений Роком сім'ї. Ми поспілкувалися зі священиками, аби з'ясувати роль чоловіка та жінки у побудові міцної сім'ї.

Стосунки чоловіка й дружини мають уподібнюватися стосункам Христа й Церкви

Бог створив чоловіка й жінку рівними у правах та обов’язках, та нерідко доводиться чути, що хтось намагається «керувати» у родині, свідомо «тягне ковдру на себе», встановлює правила, а інший має їх покірно виконувати. Хто головний у сім’ї: чоловік чи дружина, як навчитися мирно врегулювати конфлікт? «Одружуючись, люди мають розуміти, що шлюб потрібний саме для того, щоб досягнути повноти любові, — пояснює благочинний Теофіпольського району Православної церкви України митрофорний протоієрей Василь Крисак. — Наречені несуть подвиг жертовності, самозречення, життя заради іншого. Вони мають поступатися своїми амбіціями, планами, власним «я» заради коханого. Сім’я народжується в церкві, коли двоє молодих людей приходять до храму, щоб отримати благословення на щасливе подружнє життя. Але для того, аби у сім’ї панувала гармонія й почуття кохання не зникало, і чоловік, і дружина повинні докласти чимало зусиль. Над щастям треба багато працювати. І це має робити не хтось із подружжя, а обоє. Апостол Павло говорить: «Хочу, щоб всі знали, що всякому чоловікові голова Христос, дружині глава – чоловік. Дружина є слава чоловіка, бо не чоловік створений для дружини, а дружина – для чоловіка». Це верховенство у суспільстві сприймається по-різному. Прикро, але деколи воно виливається навіть у деспотизм та самодурство. Насправді, верховенство чоловіка над жінкою треба сприймати, як обов’язок турбуватися, підтримувати мир, приймати правильні рішення. Апостол порівнює стосунки чоловіка й дружини зі стосунками Христа й Церкви. Христос пішов на величезні муки заради людей, які вірили Йому, та чи зможе чоловік піти на таке заради дружини!? Чимало сімей розлучаються, бо не можуть подолати прості життєві труднощі, то чи зможуть вони життя віддати одне за одного? Верховенство в сім’ї – це високе моральне завдання, це рівень, якого дуже непросто досягти. У світі, створеному Богом, немає ідеальної рівності: птах літає, а людина – ні, риба плаває, а камінь у воді тоне. І ця нерівність зовсім не принизлива. Так і в родині: у кожного свої права й обов’язки, але все має вирішуватись у гармонії. Головне – навчитися пробачати, приймати й поважати одне одного. Якщо виникла якась проблема чи суперечка, то шукати шляхи її вирішення мають обоє». Церква наголошує, що подружжя має бути одне одному надійною опорою, справжніми та вірними друзями. Лише тоді шлюб буде міцним і питання про те, хто у сім’ї головний, не виникатиме. Напевно, у будь-яких стосунках є ведучий і ведений. Якщо перший вихований та інтелігентний, уміє чути й розуміти, то у такій сім’ї буде мир та злагода».

Вирішуйте сімейні проблеми, слухаючи Слово Боже

«Господь звертається до нас словами апостола Павла: «Жiнки, корiться своїм чоловiкам, як Господевi, бо чоловiк — голова жiнки, як i Христос — глава Церкви, i Вiн же Спаситель тiла. Але як Церква пiдкоряється Христу, так i жiнки своїм чоловiкам у всьому. Чоловiки, любiть своїх жiнок, як i Христос полюбив Церкву i вiддав Себе за неї...», — каже адміністратор парафії Христа Царя Всесвіту Римо-католицької церкви в Україні отець Микола Лучинський. — Ці слова нам чітко говорять про те, що у шлюбі має панувати любов та довіра. Жінки повинні любити, цінувати своїх чоловіків, а ті зобов’язані піклуватися про них, не принижувати, проявляти ласку та любов. Не кожному це дано зрозуміти, тому клірики нашої церкви практикують донесення слів Господа до молодих людей, які хочуть вступити у шлюб. Перед вінчанням відбувається передшлюбне навчання. На ньому ми розглядаємо 15 тем, кожна з яких висвітлює певний аспект проблем у шлюбі. Перед і після кожного заняття разом молимося та просимо у Господа благословити майбутню сім’ю й подарувати їм міцний союз. Без цього не відбувається вінчання. Проте церква не залишає напризволяще і сім’ї. Якщо в сім’ї проблеми і подружжя ділиться ними з душпастирем, то разом, спільними молитвами і розмовами ми долаємо їх. Тож слухайте голос Господа, Він озивається до нас із Біблії. Віруйте в Бога та довіряйте священикам. Ми можемо помилятися, проте слова Господні — це істина. Сімейні проблеми намагайтеся вирішувати, користуючись Божим словом, це допоможе зробити сім’ю міцною, а шлюб довготривалим».

Катерина СТУЧІНСЬКА, Роман СІКОРА.

Матеріал надрукований у «Сімейній газеті», передплатити яку можна на сайті «Є».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую