ye-logo.v1.2

Хмельницький отримає кілька мільйонів євро на впорядкування сміттєзвалища

Суспільство 2439
За грантові кошти міська влада планує вирівняти схили сміттєзвалища й провести його рекультивацію
За грантові кошти міська влада планує вирівняти схили сміттєзвалища й провести його рекультивацію. Фото: ілюстративне з архіву редакції

ЄБРР дав підтвердження на виділення гранту під час робочого візиту міського голови у Британію.

Вчора, 4 липня, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин відвідав «Green Cities», що проходив у Лондоні. Під час робочого візиту він отримав підтвердження Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на виділення обласному центру гранту на впорядкування місцевого сміттєзвалища.

Як повідомив Олександр Симчишин на своїй сторінці у Facebook, на форумі «Green Cities» присвяченому кліматичним змінам і їх протидії, були присутні представники 42-ох міст світу, міністри, науковці та банкіри. Він взяв участь у заході на запрошення ЄБРР. Ця кредитна організація підтвердила наданню Хмельницькому п’яти мільйонів євро безповоротних коштів на впорядкування міського полігону твердих побутових відходів.

«Завдяки цим коштам ми впорядкуємо сміттєзвалища до європейських норм. Зокрема, вирівняємо його схили, проведемо його рекультивацію та вирішимо проблему накопичення фільтрату. Наразі займаємося лише його дегазацією. Так, за два роки дегазаційна установка принесла місту понад 2,5 мільйона гривень», — зазначив Олександр Симчишин.

Також він повідомив, що перемовини з ЄБРР щодо виділення Хмельницькому 15 мільйонів гривень кредиту на будівництво сміттєпереробного заводу досі тривають.

За інформацією пресслужби Хмельницької міської ради, паралельно впродовж трьох днів в обласному центрі працювали іноземні експерти компаній «WSP» та «IDOM». Вони проводили оцінку екологічного та соціального впливу для проєкту реконструкції сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного комплексу. Ознайомитися з результатами їх дослідження можна буде у вересні цього року.

Нагадаємо, заплановане впорядкування сміттєзвалища дозволить продовжити його термін експлуатації на 25-30 років.

Читайте також: У Хмельницькому визначилися з технологією сміттєпереробного заводу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую