ye-logo.v1.2

Не за графіком: як будують новий корпус обласної дитячої лікарні

Суспільство 5363

Половина будівельних робіт по спорудженню корпусу вже виконана.

У Хмельницькому тривають роботи з будівництва нового лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні. Почали будівництво у серпні минулого року. За цей час вже зведена коробка і завершуються роботи по перекриттю будівлі. Окрім цього, будівельники почали встановлювати вікна, утеплювати фасад та прокладати внутрішню електропроводку. Про це кореспонденту «Є» розповів начальник будівельної дільниці Володимир Гнаповський.

«До кінця року плануємо завершити утеплення фасаду з нанесенням декоративної штукатурки. Також плануємо завершити прокладання мереж електропостачання і основних сантехнічних стояків. Далі розпочнемо внутрішні роботи. Темпи будівництва на сьогодні випереджають графік затверджений на початку будівництва. При сприятливих факторах будівництва ми плануємо завершити роботи вчасно, а можливо навіть трохи раніше», - каже будівельник.

За словами директора комунального підприємства архітектурно-будівельного проєктування Хмельницької обласної ради Володимира Сельського, на будівництво нового корпусу дитячої обласної лікарні вже освоєно 77 мільйонів гривень. В минулому році було освоєно 34 мільйони гривень, решта – цього року. До кінця цього року плануємо освоїти ще 20 мільйонів 700 тисяч.

За попередніми підрахунками спеціалістів, на початок будівництва, орієнтовна загальна вартість повнопрофільного лікувально-діагностичного корпусу дитячої лікарні сягала 338 мільйонів гривень. На сьогодні Володимир Сельський не відкидає що вартість проєкту може змінитись.

«Ніхто не відміняв рівень інфляції в державі. Також на сьогодні ми корегуємо частково документацію, тому що виникли додаткові роботи, які не були передбачені проєктом. Наприклад, дощові каналізації, змінено віконні конструкції та не все було враховано по вентиляційних системах. Також з'явились нові будівельні норми. Загалом здорожчання суми проєкту очікується незначним. Але в нас є ліміт коштів, будуємо ми тільки рік, тому питання про здороження поки не стоїть», - пояснює Володимир Володимирович.

У загальну вартість проєкта входять не лише будівельні роботи, вони складають лише одну третю загально фінансування. «Проєкт умовно можна поділити на дві частини. Половина коштів йде на будівельні роботи та технічне обладнання, яке вмонтовується. Тобто те, що встановлює сам підрядник. Інша половина – 163 мільйони, розрахована на медичне обладнання, техніку та меблі, які буде закуповувати замовник будівництва»,- каже директор комунального підприємства.

І додає, єдине що може вплинути на графік і темпи будівництва корпусу - це відсутність фінансування. Але цей проєкт на сьогодні є пріоритетним і фінансується з обласного бюджету та бюджету фонду регіонального розвитку без затримок. За таких сприятливих умов, каже пан Сельський, могли б завершити цей проєкт за три роки, а не за чотири, тому що вже половина будівельних робіт виконана. 

Читайте також: Протиаварійні роботи на єдиній в Україні аріанській вежі-каплиці розпочнуть цього року

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую