ye-logo.v1.2

У Старій Синяві навчають вогнеборців-добровольців

Суспільство 4053
Команда добровольців складається з 12 осіб
Команда добровольців складається з 12 осіб. Фото: starosynjavska-gromada.gov.ua

Допомагатимуть вони професійним пожежникам.

У Старосинявській громаді кажуть, можливість сформувати команду добровольців у них з'явилася після того, як їх відібрали до проекту Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах, яка впроваджується Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща за підтримкою Програми "U-LEAD з Європою". На базі Старосинявського районного сектору Держслужби з надзвичайних ситуацій головного управління у Хмельницькій області, проходить навчання 12 Старосинявських добровольців- вогнеборців.

Спочатку добровольці проходили теоретичну частину, під час якої отримали досвід як вести себе і діяти у різних надзвичайних подіях та ситуаціях. Навсалися тактики гасіння пожеж, ознайомилися з технікою, засобами захисту органів дихання та зору, і саме основне, як правильно надавати домедичну допомогу та робити серцево-легеневу реанімацію.

У другій частині добровольцям продемонстрували спеціальну та аварійно-рятувальну техніку і обладнання, що є на озброєнні в підрозділах, із застосуванням у різних непередбачуваних ситуаціях.

За словами керуючої справами апарату Старосинявської селищної ради Оксани Бондарчук, у громаді, окрім 34 Державного пожежно-рятувального поста, є ще чотири малі пожежні команди.

"У нас громада велика, тому потрібно щоб рятувальники були в зоні доступності до кожного населеного пункту. Професійним пожежникам із ГУ ДСНС у нас допомагають представинки малих пожежних команд, яких трохи більше десяти. Але цих людей мало. Саме тому ми залучаємо небайдужих місцевих жителів до формування добровольчих бригад. Адже ми усі разом відповідаємо за нашу безпеку", - каже Оксана Бондарчук.

Добровольців навчали професійні пожежники

У громаді зізнаються, добровольців збирали з числа місцевих жителів, туди увійшли і представинки місцевих пожежних команд, і старости, і навіть працівники водоканалу. 

Добровольці-вогнеборці навчатимуться теорії і практики і окремі з них, в рамках проекту поїдуть переймати досвід до Польщі. 

До теми: Вогонь, дим і потрощений автомобіль: у Лісових Гринівцях відбувся перший в Україні фестиваль вогнеборців

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую