ye-logo.v1.2

У лісах на півночі Хмельниччини зацвіли рідкісні орхідеї

Суспільство 10573
На території Національного природного парку «Мале Полісся» зростає 7 видів орхідей
На території Національного природного парку «Мале Полісся» зростає 7 видів орхідей. Фото: НПП "Мале Полісся"

Деякі з них мають неоціненний статус.

На території Національного природного парку «Мале Полісся», розташованого на території Ізяславського та Славутського районів, зацвіли рідкісні рослини. Як зазначають в пресслужбі заповідника, середина літа – саме той час, коли в лісах Малого Полісся активно квітують вишукані представники родини Орхідних (Orchidaceae). Зокрема, зараз можна помилуватися цвітінням неймовірних орхідей виду коручка.

«Коручка - рослина із зеленуватими й блідо-рожевими квітками. У Червоній книзі України її природоохоронний статус визначено як неоціненний. До того ж ця рослина занесена до Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення. На скорочення чисельності цих квітів можуть впливати як зміна середовища, так і безпосереднє знищення квітів заради букетів», - зазначають в заповіднику.

Читайте також: Трендова павловнія: на Шепетівщині лісівники вирощують дерева-фенікси.

Додають, що на території Національного природного парку «Мале Полісся» зростає 7 видів лісових, болотних та лучних орхідей. Аби популяція цих рідкісних рослин не зникла, працівники відділу науки, відділу державної охорони природно-заповідного фонду та державної лісової охорони парку регулярно проводять моніторинг їх стану та здійснюють комплекс всіх необхідних природоохоронних заходів.

У Червоній книзі України природоохоронний статус коручки визначено як неоціненний.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую