ye-logo.v1.2

Де у Хмельницькому будуватимуть нові дитсадки та багатоповерхівки

Суспільство 8125
На території Заріччя заплановано у майбутньому побудувати два дитсадки та одну школу
На території Заріччя заплановано у майбутньому побудувати два дитсадки та одну школу. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Розбудова частини міста Заріччя передбачена детальним планом, розробленим київським інститутом.

Вчора, 26 липня, у міській раді пройшли громадські обговорення двох містобудівних документів — детальних планів центральної частини Хмельницького та ще не розбудованого Заріччя. Власне це були повторні слухання, адже через брак часу та зауваження громадськості у червні розглянули лише розвиток Центру впродовж наступних трьох-семи років.

Архітектори науково-дослідного інституту «Дніпромісто» ім. Ю. М. Білоконя» на замовлення міської ради спроєктували стратегію розвитку Заріччя. Відповідно до детального плану цей район мають забудовувати багатоквартирними будинками. Крім того, там заплановано спорудити два дитячі садочки та школу.

«Наразі більша частина Заріччя незабудована. Після спорудження нових багатоповерхівок прогнозуємо, що там житиме до 15 тисяч хмельничан. Тобто це перспектива навіть не найближчих років, — розповідає директор міського департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Олександр Чорнієвич. — Спочатку повинні завершити проєктування нової дороги між вулицями Степана Бандери та Західною окружною. Вона розбита на три черги. Коли ми побудуємо хоча б першу чергу дороги до кінноспортивного комплексу, то можемо почати розвиток Заріччя».

Так у майбутньому може виглядати мікрорайон Заріччя. Інфографіка: deparh.khm.gov.ua

За його словами, житлова забудова запроєктована майже на всю територію Заріччя. Ближче до Південного Бугу, але за межами природозахисної смуги, мають бути розміщені культурно-розважальні центри. Крім того, заплановано виділити майданчик для створення багаторівневого паркінгу.

Для забезпечення мешканців громадським транспортом на перспективу закладена можливість провести нові тролейбусні маршрути. Загальна протяжність мереж для електротранспорту може становити 2,7 кілометра.

Нагадаємо, у детальному плані центральної частини міста передбачено, що деякі вулиці можуть частково перетворитися у пішохідні зони. Зокрема, такі нововведення можуть торкнутися вулицю Володимирську та Соборну (від майдану Незалежності до вулиці Подільської). А пішохідну зону на Проскурівській є пропозиція продовжити до вулиці Свободи. Проте заплановано створити нову транспортну розв’язку, поєднавши вулицю Свободи з Толстого через залізницю.

Центральна частина Хмельницького також через три-сім років може зазнати перетворень. Інфографіка: deparh.khm.gov.ua

Читайте також: У Хмельницькому планують розширити вулиці й закупити нові тролейбуси

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую