ye-logo.v1.2

У Хмельницькому розповіли, як не потрапити у рабство

Суспільство 2838
Серед хмельничан найчастіше жертвами трудового рабства стають чоловіки, які шукають роботу за кордоном
Серед хмельничан найчастіше жертвами трудового рабства стають чоловіки, які шукають роботу за кордоном. Фото: автора

Офіційно 26 жителів області стали жертвами торгівлі людьми.

Сьогодні, 30 липня, у Хмельницькому пройшла інформаційна акція присвячена Міжнародному дню протидії торгівлі людьми. На території залізничного вокзалу громадські активісти, спільно з держслужбовцями та поліцейськими, роздавали листівки з порадами, як не потрапити у трудовий полон.

«Наразі на Хмельниччині 26 людей мають статус жертви торгівлі людьми. Серед них понад 90 відсотків — чоловіки. Зазвичай, вони потрапляють у трудове рабство, шукаючи роботу в інших кранах, зокрема у Росії. Також є випадки секс-рабства», — зазначила начальник відділу обласного Департаменту соціального захисту населення Любов Тимофіїв.

Голова благодійного фонду «Ксена» Оксана Устинова дала кілька порад, як можна вберегтися від рабства. За її словами, найперше потрібно зробити електронні копії паспорта та інших важливих документів. Далі їх варто розмістити на власних «хмарних сховищах», наприклад, в «Google». Це допоможе у тому випадку, якщо «роботодавці» у вас викрадуть документи. Завдяки таким електронним копіям вашу особу буде швидше ідентифікувати у поліції або консульстві.

Організатори акції розмістили на залізничному вокзалі інформаційні стенди.

«Перед поїздкою також варто визначити з родичами кодове слово, яке ви ніколи не вживаєте за звичайних умов. Якщо ви їм його скажете, то вони повинні вживати заходів, щоб повернути вас додому, — розповідає Оксана Устинова. — Проте найефективніший метод вберегтися від торгівців людьми — це офіційне працевлаштування у перевірених роботодавців. Контракт з вами повинен бути складений українською мовою без різних двозначностей: «всі інші види робіт», «всі роботи на вимогу роботодавця» тощо».

Крім того, у будь-якому випадку не можна стороннім людям віддавати свої документи й квитки. Навіть, якщо цього просить роботодавець. При найменшій загрозі, варто телефонувати родичам і звертатися у консульство.

Також в рамках інформаційної кампанії протидії торгівлі людьми у хмельницькому кінотеатрі «Планета» пройшов показ документальної стрічки «Жінка в полоні». У ньому розповідається про 52-річну угорку, яка десять років працює на одну родину по 20 годин на добу. У неї забрали документи, не випускаю без нагляду на вулицю й ставляться, як до тварини. Проте вона мріє здобути собі волю...

Нагадаємо, у червні цього року на Хмельниччині правоохоронці затримали жінку, яка хотіла продати свою неповнолітню доньку у секс-рабство. Підозрювана намагалася через суд вийти із СІЗО.

Читайте також: На Хмельниччині понад два місяці розшукують 29-річного чоловіка

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую