ye-logo.v1.2
1 Квітня, 2020

Сміттєві баки, креативна зупинка і відродження парку: як громада на Славутчині змінює своє село

Суспільство 2551
На заплановані роботи пішло декілька тижнів.
На заплановані роботи пішло декілька тижнів.. Фото: з архіву жителів села Старий Кривин

Кошти збирали усім селом і роботи виконували власноруч.

У селі Старий Кривин, що у славутському районі мешканці власними силами відновили та розмалювали автобусну зупинку, встановили оригінальні сміттеві баки і продовжують втілювати свої ідеї вжиття. Кошти збирали усім селом і роботи виконували власноруч. 

Жителька села Світлана Ясенчук розповідає, що все почалось з толоки у місцевому парку. 

"Активні мешканці села вирішили навести лад у старовинному парку. Він у нас занедбаний, його ніхто не розчищає. Під час прибирання хтось з односельців запропонував привести до ладу громадську зупинку. Так все і почалось. Спочатку зупинку капітально відремонтували бо там була просто руїна. Все робили майже з нуля перекривали дах, штукатурили стіни, робили підлогу. Всю роботу зробили коштом громади. Поставили банку біля зупинки куди люди кидали гроші, волонтери та активісти залучали односельчан. Хтось кидав гроші у скриньку, а хтось виконував різну роботу, інші допомагали будівельними матеріалами і фарбою. Після ремонту вирішили розмалювати зупинку. Вже коли думали що зобразити вирішили, що малюнок має популяризувати історію нашого парку і привернути до нього увагу односельців ",- розповідає пані Світлана.

  

В селі розповідають, що втілювали задумане у вільний від роботи час, працювали родинами. Фото: з архіву жителів села Старий Кривин

Парк у Старому Кривині є історичною пам'яткою. Він був закладений у 1800 році відомим майстром палацово-паркового мистецтва Діонісієм Макклером для князів Яблоновських, які збудували тут свою резиденцію. Майстер працював над парком декілька років аби шмат землі з пісковим ґрунтом перетворити на оазис. На межі 19-20 століття Кривин належав Цецилії Ісаківні Леві, про неї збереглось небагато інформації. Саме тому на малюнку, який зобразили активісти біля маєтку зображення панна без обличчя.

"Ми знайшли історію парку та маєтку який там був. Знайшли фотографії, як він виглядав. Потім подумали, що було б гарно зобразити барвінок. Потім хтось підкинув ідею з віршами, бо люди ж будуть стояти на зупинці, поки чекатимуть автобуса - зможуть їх читати. Креативні урни для сміття, у вигляді джентльмена з метеликом і капелюхом, виготовили самі зі звичайного газового балона. І так поступово втілюючи ідеї в життя вийшла така красота", - пояснює Світлана Ясенчук.

А от скільки коштів вже витратили на облаштування у селі ще не рахували.

"Ми ще продовжуємо витрачати кошти та збираємо далі, але близько десяти тисяч вже пішло. Та роботи ще не завершені. Вже замовили дві лавки, які встановимо біля зупинки. Плануємо виготовити сміттєві баки, щоб поставити їх у громадських місцях та дошку оголошень. Окрім цього буде ще нова дошка з назвою нашого села",- додає Світлана Ясенчук.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую