ye-logo.v1.2
25 Лютого, 2020

Чому Духовна рада закликала місцевих жителів не йти на свято громади у Дунаївцях

Суспільство 2787
Свято Церери перейменували у Свято врожаю
Свято Церери перейменували у Свято врожаю. Фото: dunrada.gov.ua

І як на це відреагували у міській раді.

У Дунаєвецькій міській ОТГ у серпні святкують День громади. Планувалося, що в рамках святкування проведуть і свято Церери, яке відзначали здавна в Миньковецькій державі. Дійство мало відбуватися у рамках проєкту «Малі міста – великі враження», де Дунаєвецька громада стала однією з переможців.

Однак, в процес втрутилася Духовна рада у складі усіх священнослужителів міста. Вони повідомили, що «прийняли рішення утриматись від участі в цьому заході». Позицію пояснили тим, що поважають роботу міської влади, але «вшанування Церери як покровительки врожаю і родючості є елемент поганства», тому священнослужителі і пастори християнських церков не рекомендують своїм вірянам приймати в цьому участь.

Представники Духовної ради пояснили, що Церері були присвячені свята жнив, а також зимового посіву і цереалії, які супроводжувалися цирковими і сценічними іграми.

«Зазвичай при святкуванні свят, приурочених Церері, були жертвоприношення у вигляді колосків і тварин. Тому й не дивно, що в програмі свята включено саме "освячення виставки обрядових хлібів" - елемент жертвоприношення богині Церері. Це є поганство – віддавати шану поганській богині за врожай, не віддаючи шану Єдиному Богу, Отцю і Творцю, що створив все, піклується про людину, дає все необхідне для зросту врожаю. У духовному значенні такі дії оцінюються як поганство і духовний перелюб. Маючи різні погляди по багатьом питанням, оцінка церкви стосовно цього є спільною і однозначною», – йдеться у заяві.

У Дунаєвецькій міській раді відреагували на звернення і заявили, що незважаючи на те, що це проєкт, який переміг у конкурсі, вони готові дослухатися до позиції Духовної ради.

«По-перше, ми не хочемо жодного конфлікту, а по-друге, з повагою ставимося до позиції Духовної ради і тому прибрали з святкування згадування Церери. Для нас це свято громади, свято врожаю і можливість організувати дозвілля для громади. Цей проект виграв у конкурсі, який організувало Міністерство культури і релігій і ні від кого не було зауважень, чи застережень», – прокоментувала голова громади Веліна Заяць. 

Нагадаємо, свято врожаю в рамках Дня громади відбудеться 10 серпня у селі Дем'янківці Дунаєвецького району. Початок о 14:00. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую