ye-logo.v1.2

У Старокостянтинів заборонили завозити львівське сміття

Суспільство 2476
Рішення прийняли під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій облдержадміністрації
Рішення прийняли під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій облдержадміністрації. Фото: zik.ua

Заходи вживають через африканську чуму свиней.

У Старокостянтинів заборонили завозити львівське сміття через загрозу спалаху африканської чуми свиней, яке зафіксували в Стрийському районі. Таке рішення, поруч з іншими, прийняли під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хмельницькій облдержадміністрації. Як зазначається в рішенні, припинити ввозити побутові відходи з Львівщини на полігон твердих побутових відходів у Старокостянтинів мають негайно і до стабілізації епізоотичної ситуації.

«Ми розуміємо, що в міської влади Старокостянтинова укладена угода, за якою місто приймає це сміття. Але в будь-якій угоді є такий пункт як форс-мажорні обставини. Випадок АЧС на Львівщині, через який доводиться знищувити понад 100 тисяч поголів’я свиней, є саме таким форс-мажором. Адже у смітті може бути будь-що, зокрема рештки, які розносяться птахами… Ми вже свого мали випадок АЧС на Старокостянтинівщині, де знищили близько 8 тисяч свинопоголів’я. Це великі втрати для господарства. Треба це розуміти. Так, на Львівщині виникла проблема зі сміттям. Але її потрібно вирішувати цивілізовано, а не шукати, де це сміття прилаштувати от уже декілька років поспіль. Хіба Хмельниччина має стати звалищем для львівського сміття?» - каже перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Олександр Садов’юк.

У смітті може бути збудник хвороби. Фото: newskm.net

Та додає, що таке таке рішення має бути доведене до відома міської влади Старокостянтинова, а контроль за його виконанням, покладений на поліцію. Окрім того, каже Олександр Садов’юк, міська влада має інформувати Держпродспоживслужбу про виконання рішення. 

Разом з тим, в міськраді Старокостянтинова це рішення поки не коментують, посилаючись на те, що поки з документом не ознайомлені.

Нагадаємо, сміття з Львівщини на Старокостянтинівський полігон твердих побутових відходів почали вивозити у 2017-му. Того ж року активісти блокували в’їзд на сміттєзвалище, щоб туди не завозили сміття зі Львова.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую