ye-logo.v1.2
5 Грудня, 2020

«Ні – капітуляції»: хмельничани вийшли на вулицю через «формулу Штайнмаєра» (ФОТО+ВІДЕО)

Суспільство 2425

Акція, яка відбулася в центрі міста, була мирною.

Сьогодні, другого жовтня, одразу в двох місцях Хмельницького були заплановані акції протесту (одна з яких розпочалася на майдані Незалежності) під назвою «Ні – капітуляції». Щоправда, вони все таки об’єдналися в одну, яка пройшла біля колишнього «Дитячого світу».

Ще на початку акції біля «Дитячого світу» блогер та громадський активіст Андрій Попик попросив медійників не акцентувати увагу на тому, що все організувала якась партія чи організація. «Сьогодні зібралися різні українці, з різних організацій, немає конкретної оргструктури, люди телефонували один одному, переписувалися, - заявив Андрій Попик. – Ми бачили, що підписали «формулу Штайнмаєра», і сьогодні в різних містах збираються люди, які не згідні з владою у цьому питанні».

Ті, хто прийшов на акцію, називали «формулу Штайнмаєра» капітуляцією України перед Росією, державною зрадою тощо.

Люди, які планували акцію на майдані Незалежності, прийшли до Дитячого світу
Андрій Попик, по суті, виступив модератором акції "Ні - капітуляції" в Хмельницькому
Волонтерка Валентина Базалюк назвала "формулу Штайнмаєра" здачею інтересів України

«Критику експертами погодження українською владою так званої «формули Штайнмаєра» можна звести до таких пунктів, - пише «Радіо Свобода», і наводить пункти:

• Мінські угоди, які передбачають проведення виборів лише після повного відновлення Україною контролю над своєю територією тепер «звужені до вигідної Кремлю формули»;
• Росія вже нібито не агресор, а набула статусу такого ж посередника, як Німеччина та Франція;
• Росія може вдатися до силових дій, якщо Кремль вважатиме, що Україна саботує виконання Мінських домовленостей за погодженою «формулою Штайнмаєра»;
• анексія Крим залишилася «за дужками переговорів», чого і домагалася Росія від самого початку;
• схвалення «формули Штайнмаєра» дає сигнал проросійському та бізнесовому лобі в ЄС, передусім в Німеччині та Франції, ініціювати пом'якшення, а то і фактично зняття санкцій з Російської Федерації
• створено передумову для того, щоб закон про особливості управління ОРДЛО перетворився на закон про особливий статус Донбасу в цілому.
• наступним кроком у «нормандському форматі» може бути схилення Зеленського до визнання «ДНР/ЛНР» як сторін «українсько-українського мирного діалогу».
Натомість, президент Володимир Зеленський запевняє, що «ми підготуємо запобіжники. Ми ніколи з вами не підемо на те, щоб проводити вибори, якщо там є військові».

У Хмельницькому також говорили про такі ризики. Цікавилися й тим, а яка ж позиція місцевих депутатів. Утім, на акції були представники депкорпусу як обласної так і міської ради. Вони і повідомили присутнім, що в облраді є звернення депутатів про скликання позачергової сесії (але чи відбудеться вона – поки невідомо), а Хмельницька міська рада готує звернення з цього приводу на сесії, яка запланована на 9 жовтня.

Акція "Ні - каптіуляції" в Хмельницькому пройшла в центрі міста

Акція «Ні – капітуляції» тривала приблизно півгодини. Завершилася виконанням Державного Гімну України.

Пропонуємо до вашої уваги запис прямого ефіру, який проходив на сторінці сайту «Є» у Фейсбуці.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую