ye-logo.v1.2

У Хмельницькому встановлять нові установки для знезараження води

Суспільство 2934
Від використання рідкого хлору для знезараження води Хмельницький відмовився ще у 2016 році
Від використання рідкого хлору для знезараження води Хмельницький відмовився ще у 2016 році. Фото: ілюстративне promin.cv.ua

Робота двох електролізних установок забезпечить місто гіпохлоритом натрію власного виробництва.

Наразі в обласному центрі тривають підготовчі роботи для встановлення електролізних установок для виробництва гіпохлориту натрію — речовини, якою знезаражують питну воду. Орієнтовно комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» матиме цю речовину власного виробництва вже у грудні цього року.

У Хмельницькому для знезараження води від використання хлору відмовилися ще з 2006 року. З того часу «Хмельницькводоканал» перейшов на безпечнішу альтернативу — гіпохлорит натрію, який фактично виготовляється зі звичайної солі.

За словами директора КП «Хмельницькводоканал» Віталія Кавуна, ідея встановлення таких установок виникла минулого року, коли у «Дніпроазота» виникли проблеми з виробництвом речовини для знезараження води. Фактично саме це підприємство є єдиним вітчизняним виробником рідкого хлору та гіпохлориту натрію. Без його своєчасного постачання вода може стати непридатною для споживання.

«Щоб убезпечити Хмельницький від подібних ситуацій, було прийнято рішення забезпечити місто гіпохлоритом натрію власного виробництва. Пізніше була розроблена проєктно-кошторисна документація та проведено тендер, — розповідає Віталій Кавун. — Робота двох електролізних установок дозволить мати гіпохлорит натрію з надлишком для створення його запасу».

Установки будуть встановлені в рамках реконструкції системи знезараження питної води ВНС-9 на проспекті Миру, 36/2А. Переможцем тендеру, завершеного у червні цього року сала київська компанія — ТОВ «Науково-виробнича фірма «Екологія України». Вона запропонувала найменшу ціну проведення відповідних робіт — 11 мільйонів 650 тисяч гривень.

Згідно з технічною документацією, в рамках реконструкції системи знезараження питної води, крім електролізних установок, будуть встановлені й установка пом’якшення води, обладнання приготування і зберігання розчину солі, а також — зберігання та дозування гіпохлориту натрію із насосною установкою підвищення тиску.

Віталій Кавун також зазначив, що наразі тривають підготовчі роботи. Установки мають бути встановлені в середині наступного місяця, а гіпохлорит натрію вони почнуть виробляти орієнтовно в грудні.

Нагадаємо, що «Хмельницькводоканал» заборгував за електроенергію 10 мільйонів гривень. Через це підприємству погрожують відключенням електроенергії, що може зупинити водопостачання в обласному центрі. Причиною ситуації керівництво комунального підприємства називає невідповідність тарифу на воду ціні електроенергії та заборгованість хмельничан за надані послуги, яка складає майже 28 мільйонів гривень. На наступній сесії міської ради під час уточнення місцевого бюджету проблему «Хмельницькводоканалу» планують розв’язати, шляхом виділення підприємству додаткових шести мільйонів гривень фінансової допомоги.

Читайте також: Де у Хмельницькому з’являться нові «розумні» зупинки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую