ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Хмельницький вироблятиме гіпохлорит натрію для знезараження питної води

Андрій ЯЩИШЕН Суспільство 2848
Від хлорування води Хмельницький відмовився ще у 2006 році
Від хлорування води Хмельницький відмовився ще у 2006 році. Фото: zik.ua

Для виготовлення гіпохлориту натрію «Хмельницькводоканал» встановить дві гідролізні установки.

Від хлорування води Хмельницький відмовився ще у 2006 році. З того часу питну воду очищають альтернативним способом — за допомогою гіпохлориту натрію марки «А». До кінця цього року комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» планує налагодити власне виробництво цієї речовини.

За словами головного інженера МКП «Хмельницькводоканал» Станіслава Міхальця, від хлорування води в місті відмовилися через небезпеку транспортування й зберігання цієї сполуки. Хмельницький які і більшість міст України перейшов на більш безпечну альтернативу — гіпохлорит натрію.

«Гіпохлорит натрію марки «А» виготовляють зі звичайної кухонної солі. Він має значно нижчий рівень активного хлору, тому є безпечнішим для зберігання й використання», — зазначив Станіслав Міхалець.

Наразі Хмельницький купує гіпохлорит на заводі «ДніпроАзоту» — фактично єдиного в Україні виробника цієї речовини. Проте минулого літа на підприємстві були перебої з роботою, що поставило під загрозу знезараження води в багатьох містах. Зокрема, і хмельничани могли опинитися без питної води. Тому в обласному центрі прийняли рішення убезпечити себе від подібних проблем.

«Цього року ми проведемо реконструкцію системи із знезараження питної води на водонасосній станції №9, яка розташована на проспекті Миру, — розповідає Станіслав Міхалець. — Вартість робіт складає 12 мільйонів гривень. Реконструкція передбачає будівництво й монтаж двох гідролізних установок для виготовлення гіпохлориту натрію марки «А». Їх запуск дозволить виробляти цю сполуку для потреб міста, а також мати її запас в екстрених випадках».
Як повідомив головний інженер «Хмельницькводоканалу», наразі триває тендерна процедура на закупівлю гідролізних установок. Далі після підписання договору, переможець тендеру виготовить установки під параметри місцевого водоканалу й змонтує їх.

Орієнтовно всі роботи будуть завершені до кінця жовтня 2019-го.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую