ye-logo.v1.2

Хмельницьким учасникам АТО нададуть нові види соціальної підтримки

Суспільство 6191
Хмельницьких учасників російсько-української війни забезпечать виплатою грошової винагороди за земельні ділянки
Хмельницьких учасників російсько-української війни забезпечать виплатою грошової винагороди за земельні ділянки. Фото: ілюстративне galinfo.com.ua

У нову редакцію цільової Програми додали три новації.

Ще у лютому 2018 року в Хмельницькому була прийнята Програма соціальної підтримки учасників АТО, Революції гідності, бійців-добровольців АТО та членів їх сімей. Вона розрахована на три роки й діятиме до 2020-го включно. Проте на останній сесії міської ради депутати проголосували за низку змін до неї.

До цієї програми додали три нові пункти. Наприклад, відтепер пільги за житлово-комунальні послуги відшкодовуватимуть не лише учасникам АТО, а й бійцям добровольцям. Для них рівень відшкодування передбачений на рівні 75 відсотків. На це у міській скарбниці передбачили по 20 тисяч гривень на 2019 та 2020 роки.

Як раніше зазначав Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, наразі в обласному центрі зареєстровано дев’ятеро добровольців. У вересні 2017 року Хмельницький визнав їх статус, завдяки чому вони змогли претендувати на пільги, гарантовані учасникам російсько-української війни. Тепер їх також забезпечили відшкодуванням пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Крім того, міська рада прийняла ще дві новації. Перша стосується забезпечення житлом учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни третьої групи та бійців-добровольців на умовах співфінансування. Тобто охочі можуть сплатити 50 відсотків за власне помешкання, а решту суми буде виділено з міського бюджету. На це у Програмі заклали по мільйону гривень на 2019-2020 роки.

Такі ж суми заклали на виплату грошової винагороди за земельні ділянки для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель для учасників бойових дій та людей з інвалідність внаслідок війни.

Крім того, у міській раді на 2019-2020 роки збільшили видатки на забезпечення учасників АТО, Революції Гідності та бійців-добровольців:

  • пільговим зубопротезуванням і слухопротезуванням з 400 тисяч гривень до 500 тисяч гривень;
  • наданням планової стоматологічної допомоги з 200 тисяч гривень до 250 тисяч гривень;
  • 50-відсотквою оплатою навчання у вищих навчальних закладах міста Хмельницького з 300 тисяч гривень до 350 тисяч гривень.

Крім того, загалом на два роки передбачили чотири мільйони 800 тисяч гривень на розробку проєкту та встановлення «пам’ятника учасникам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Читайте також: Хмельницький протитуберкульозний диспансер перетворять у хоспіс

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую