ye-logo.v1.2
18 Листопада, 2019

На Хмельниччині функціонує понад 700 сміттєзвалищ

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 770
Екологи кажуть, кількість відходів щороку зростає
Екологи кажуть, кількість відходів щороку зростає. Фото: tsn.ua

Більшість і з них у сільській місцевості.

У Хмельницькій області нараховується 727 сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів. Як повідомляють у Держекоінспекції області, серед них 692 - сільських сміттєзвалища, 21 полігон і 14 селищних сміттєзвалищ, які знаходяться на обслуговуванні комунальних підприємств.

«За дев’ять місяців поточного року екологи під час повірок виявили порушення вимог природоохоронного законодавства. До адміністративної відповідальності притягнуто 23 посадових особи на загальну суму штрафних санкцій – 140 82 гривень», - йдеться у повідомленні Держекоінспекції.

На сьогодні із 21 полігону міст обласного значення та райцентрів тільки 5 мають проєктно-кошторисну документацію (Городок, Деражня, Нетішин, Славута, Теофіполь). Більшість полігонів ТПВ в Хмельницькій області не відповідають вимогам технічних, санітарних та екологічних норм. Експлуатація полігонів та звалищ в переважній більшості здійснюється з грубими порушеннями вимог природоохоронного законодавства.

«Вкрай негативна ситуація у сфері поводження з побутовими відходами склалась в сільській місцевості. Сільськими радами в більшості не розроблено місцеву програму поводження з твердими побутовими відходами та схему санітарного очищення населених пунктів. Відсутні спеціалізовані підприємства у сфері поводження з побутовими відходами та спецтехніка для належного збору та вивезення ТПВ на діючі сміттєзвалища. Не забезпечено організацію роздільного збирання корисних компонентів відходів, які завозяться на звалища», - зазначають в екоінспекції.

Екологи додають, що в Україні діє електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua» на веб-порталі https://ecomapa.gov.ua, який включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та Хмельницької області в цілому. На цьому ресурсі кожен може зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація обробляється та надсилається у вигляді звернень громадян до відповідних органів.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую