ye-logo.v1.2

Кліщів травити не будуть: Хмельницький виконком відхилив електронну петицію

Суспільство 2191
Наразі у Хмельницькому не проводиться обробка парків і скверів від кліщів
Наразі у Хмельницькому не проводиться обробка парків і скверів від кліщів. Фото: ілюстративне proshkidnikiv.pp.ua

Члени виконкому посилаються на положення чинного законодавства.

Сьогодні, 24 жовтня, члени виконавчого комітету Хмельницької міської ради розглянули електронну петицію, в якій хмельничанка просить, проводити обробку місцевих парків і скверів від кліщів.

Електронна петиція була зареєстрована ще у травні цього року й набрала понад 500 підписів. У її тексті хмельничанка вказує, що сама стикнулася з проблемою кліщів. Для неї все закінчилося добре, проте майже половина цих істот може переносити небезпечні для здоров’я і життя хвороби. Тому варто проводити обробку парків і скверів.

Проте члени виконкому одностайно відхилили цю пропозицію. Причиною стали — вимоги чинного законодавства.

«Ми не можемо обробляти наші парки й сквери від кліщів. Вони належать до об’єктів природо-заповідного фонду місцевого значення та земель рекреаційного призначення. Чинне законодавство забороняє використання на їх території будь-яких отрутохімікатів і пестицидів, адже вони можуть нанести шкоду довкіллю, — пояснює начальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок. — Крім того, знаємо про невдалі спроби труєння парків від кліщів. Наприклад, у Львові після такої обробки, діти, які гралися у траві, скаржилися на погане самопочуття».

Нагадаємо, комунальне підприємство «Профдезинфекція», яке проводить знищення тарганів, бліх і різних комах, які можуть переносити інфекції, не оброблює парки від кліщів. Директор підприємства В’ячеслав Вальоса пояснив кореспондентам сайту «Є», що для цього у них немає відповідної техніки.

Крім того, за шість місяців цього року хворобу Лайма діагностували у 43 мешканців області. Для порівняння, у 2018-му було зафіксовано 35 випадків цього інфекційного захворювання. Медики пояснили цю різницю тим, що цьогоріч кліщі рано активізувалися.

Довідково. Хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час хвороби Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб. Симптоми розвитку хвороби: набряк і почервоніння в місці укусу, висип на шкірі, підвищення температури тіла, головний біль, біль у суглобах і м’язах, швидка стомлюваність, ломота в тілі, озноб. Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Читайте також: У хмельницьких аптеках з’явилася вакцина проти грипу: де купити і яка ціна

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую