ye-logo.v1.2
5 Грудня, 2020

Яка ситуація з виплатою матеріальної допомоги для хмельничан

Суспільство 6832
Для надання жителям обласного центру одноразової матеріальної допомоги з бюджету Хмельницького виділили 18 мільйонів гривень
Для надання жителям обласного центру одноразової матеріальної допомоги з бюджету Хмельницького виділили 18 мільйонів гривень. Фото: ілюстративне facebook.com/NationalBankOfUkraine

Одноразову матеріальну допомогу міська рада виплачує жителям обласного центру, які її потребують.

Цього року з міського бюджету виділено 18 мільйонів гривень на надання одноразової матеріальної допомоги хмельничанам. Більшість людей, які зверталися за нею, вже отримали гроші. Про це кореспондентам сайту «Є» розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

За його словами, найперше таку допомогу отримують діти, які потребують проведення різноманітних дорогих операцій, та учасники російсько-української війни, котрі мають поранення чи інвалідність. Загалом одноразова матеріальна допомога надається всім хмельничанам, які звернулися з відповідними заявою та документами в орган місцевого самоврядування. Крім того, міська рада виплачує щороку по тисячі гривень учасникам російсько-української війни, які живуть в обласному центрі.

«Наразі маємо велику кількість звернень хмельничан. З них 60-и відсоткам вже виплатили одноразову допомогу. Першочергово надаємо її людям, чиї документи йдуть на розгляд виконавчого комітету, адже це суми від двох до семи тисяч гривень, — розповідає Олександр Симчишин. — Як правило, це складні дитячі операції, лікування онкології, інсультів. Для цих категорій населення до кінця 2019-го гроші будуть виплачені стовідсотково».

Він зазначив, що найбільша затримка виплат є для людей, які написали заяви на отримання допомоги через незначні хвороби або через поганий фінансово-матеріальний стан. З них 40 відсотків хмельничан отримають виплати вже у січні 2020 року.

«Грошей завжди не вистачає, але допомогу отримають всі, хто цього потребує. Будь-яка заява буде задоволена, якщо вона підпадає під певні критерії. Наприклад, останнім часом почали надходити заяви з проханням надати одноразову матеріальну допомогу через народження дитини. На такі потреби ми не виділяємо коштів з міської скарбниці, адже відповідні виплати надходять людям з державного бюджету», — наголосив Олександр Симчишин.

Нагадаємо, в обласному центрі також діє програма соціальної підтримки учасників АТО, Революції гідності, бійців-добровольців АТО та членів їх сімей. Цього місяця під час останньої сесії Хмельницької міської ради депутати проголосували за внесення змін до неї. Зокрема, для бійців добровольців запровадили часткове відшкодування витрат на сплату житлово-комунальних послуг. Крім того, для хмельницьких учасників російсько-української війни дали можливість покупки житла шляхом співфінансування, а також запровадили грошову компенсацію за земельні ділянки.

Читайте також: Хмельницький розраховує об’єднатися з Давидківцями наступного року

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую