ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Для чого медикам Хмельниччини купують 600 ноутбуків

Володимир ГОРДИНСЬКИЙ Суспільство 1612
За 600 ноутбуків для лікарів із обласного бюджету заплатять 9,9 мільйонів гривень
За 600 ноутбуків для лікарів із обласного бюджету заплатять 9,9 мільйонів гривень. Фото: колаж автора

Вони обійдуться обласному бюджету майже 10 мільйонів гривень.

Департамент охорони здоров'я Хмельницької обласної державної адміністрації на порталі публічних закупівель «Prozorro» провів аукціон на придбання 600 ноутбуків. Участь у тендері взяли дві столичні фірми, одна з яких і перемогла, запропонувавши меншу вартість.

Аукціон стартував з вартості в 10 мільйонів гривень за 600 ноутбуків. Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕС ТІ СІ» запронувало поставку обладання на одну тисячу дешевше від стартової ціни. А ось ТОВ «Центр системної інтеграції» - одразу на 100 тисяч дешевше. Та під час самого аукціону учасники не змінили свої цінові пропозиції. Тож переможцем визнали «Центр системної інтеграції».

Ця фірма зареєстрована в Києві в 2005 році та має 29 тисяч гривень статутного капіталу. За даними інформаційно-аналітичної системи «YouControl», власником ТОВ «Центр системної інтеграції» є мешканець столиці Олександр Лук’янцев. Свій перший тендер підприємство виграло ще в 2015 році, та найбільше отримало держзамовлень у 2016 році - на суму в понад 30,5 мільйонів гривень, з яких від Національного банку України 24 мільйони гривень на послуги з постачання програмного забезпечення, послуги з ліцензування «oracle database».

У тендерній пропозиції ТОВ «Центр системної інтеграції», запропонувало Департаменту охорони здоров'я Хмельницької ОДА придбати в них ноутбуки «Dell Vostro 3583» з програмним забезпеченням «Microsoft Windows 10 Professional» за 16,5 тисячі гривень кожен. У технічній характеристиці на портативні комп’ютери вказано й те, що на них будуть встановлені програмне забезпечення «Microsoft Office 365» та антивірус «McAfee Smal lBusiness Security».

Читайте також: Підрозділ «Укрзалізниці» зі Старокостянтинова закупить цемент у фірми, яка судиться з залізничниками

Для кого ж ці ноутбуки? Про це ми запитали в директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Якова Цуглевича. «Вони для поліклінік та лікарень, які є в нас в області. На кожне відділення, бо з першого квітня наступного року в усіх закладах мають бути створені комп’ютеризовані робочі місця, які будуть під’єднані до «eHealth». І Національна служба здоров'я України заключає угоди з медустановами, які повинні будуть щодня передавати дані про кількість хворих та пролікованих випадків», - каже Яків Миколайович.

Ноутбуки закуплять за кошти обласного бюджету. Утім, як каже Яків Цуглевич, 600 ноутбуків не вистачить для усіх медзакладів Хмельниччини. «Нам потрібно в три-чотири рази більше, - каже очільник департаменту охорони здоров’я. – Якщо на одне відділення видати по одному ноутбуку, тоді їх вистачить. А за правилами – кожен лікар має бути ним забезпечений».

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую