ye-logo.v1.2
27 Вересня, 2020

Як у Теофіполі перетворюють відходи на електрику

Суспільство 2092
Сировини на станції вдосталь
Сировини на станції вдосталь. Фото: ілюстративне 24tv.ua

Сміття з міста і навколишніх сіл звозять до дегазаційної електроустановки.

У Теофіполі працює одна з найбільших в Україні біогазових станцій. Як йдеться у сюжеті «Факти. ICTV», нині на станції працюють дві черги виробництва.

«Силос, цукровий жом та послід стають сировиною для виробництва метану, який потім перетворюється на електроенергію. За годину із відходів буряку чи кукурудзи отримують 15 МВт енергії, - повідомляється у сюжеті. - Цього цілком вистачить, щоб дати світло кільком районам України».

Сировини на станції вдосталь. Те, що раніше фермери залишали на полях тепер беруть на видобуток газу.
Будівництво ще двох черг зробить цю біогазову станцію найпотужнішою у світі. Окрім світла, вона дає ще й тепло для двох гуртожитків, дитсадка та навіть теплиць.

«Сміття з усього міста і навколишніх сіл звозять до дегазаційної електроустановки в Брищі. Серце всього виробничого процесу – це потужний двигун на 330 кВТ, - пишуть «Факти». -Тут проклали майже 10 кілометрів труб, які викачують біогаз із глибини 12 метрів, саме на стільки залягає на полігоні сміття. Його спалюють і переробляють в електрику. Щогодини тут отримують 250 кВТ електроенергії, яку подають у мережу за зеленим тарифом».

Читайте також: В одній з громад на колишньому пасовищі зводять сонячну електростанцію.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую