ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Щоб розширити центральну дорогу Старокостянтинова, зріжуть алею каштанів

Суспільство 6601
Близько 200 метрів дороги планують розширити приблизно на 5 метрів
Близько 200 метрів дороги планують розширити приблизно на 5 метрів. Фото: надане Сергієм Худим

Згідно з проєктом, потрібно зрубати 33 дерева.

Минулого тижня у Старокостянтинові стартувала реконструкція вулиці Князя Острозького. Понад 200 метрів дороги планують розширити в середньому на 5 метрів.

«За нашими підрахунками, щодня центральною вулицею користується 35 тисяч автомобілістів. Саме тому, розширення дороги – необхідний захід для поліпшення транспортної інфраструктури головного автошляху міста», - каже міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук.

«Непрозорість у цьому питанні дещо насторожує»

Проти реконструкції дороги деякі старокостянтинівці, які проживають на вулиці Князя Острозького.

«Найбільше обурює людей те, що їх не проінформували про реконструкцію дороги. Вони не знають, як це вплине на їхні житлові будинки, які розташовані обабіч дороги, адже проїжджа частина розшириться і машини їздитимуть ближче до їхніх осель. Деякі мешканці кажуть, що у них в квартирах дзвенить посуд, коли вулицею проїжджає великогабаритний транспорт. А ще люди бояться, що вирубають каштани, які довгий час є «зеленим бар’єром» між дорогою та житловими будинками. Мені відомо, що близько двохсот осіб підписали лист проти вирубки каштанів на вулиці Острозького. Однак є також значна частина людей, які схвалюють дії щодо розширення дороги. Але непрозорість у цьому питанні дещо насторожує», - розповів Сергій Худий, голова комітету ГО «Старокостянтинів небайдужий».

Сакури замість каштанів

Вияснити, чи справді знищення дерев неминуче сайт «Є» звернувся до міського голови Старокостянтинова Миколи Мельничука.

Японські вишні висаджують на центральній вулиці міста. Фото: надане Сергієм Худим

«Цю реконструкцію було заплановано зробити ще у 2008 році. Тоді була виготовлена проєктно-кошторисна документація. Однак, з різних причин роботи відкладалися. Пройшов час і ми знову повернулися до цього питання. Цьогоріч уся документація була відправлена на корегування і після експертної оцінки та проведенню тендера роботи стартували. Щоб втілити задумане нам потрібно позбутися декілька десятків каштанів, які заважають розширенню дороги. Натомість, ми висадимо близько сотню сакур, які прикрашатимуть наше місто. Сподіваюся, місцеві жителі поставляться до цього з розумінням», - розповів міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук.

«Звернень щодо вирубки каштанів не було»

Для того, щоб вирубати дерева, потрібно не лише рішення міського голови, а й схвалення відповідних комунальних служб. Одна з них – відділ з питань охорони та раціонального використання природних ресурсів та благоустрою виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради.

«Алея каштанів поділена на дві частини. Сім дерев (4 каштани та 2 липи – прим. авт) були зрізані раніше згідно з рішенням виконавчого комітету. Щодо інших дерев, жодних звернень щодо дозволу на зрізання каштанів ми не отримували. Навіть, якщо воно надійде, то це питання має ще ухвалити виконавчий комітет», - розповіла Вікторія Шевчук, завідувач відділу з питань охорони та раціонального використання природних ресурсів та благоустрою виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради.

На зрізання дерев проситимуть дозвіл

Тендер на капітальний ремонт вулиці Князя Острозького був оголошений КП «Комунальне ремонтно-будівне шляхове підприємство» 16 травня 2019 року, а завершений 3 червня. Переможцем якого стало приватне підприємство «Строй-сервіс-999», яке зареєстроване у селі Сахнівці Старокостянтинівського району.

«Згідно з тендером, дорога протяжністю 219 метрів буде розширена до 15-16 метрів. Наразі її ширина 11 метрів. На будівельні роботи буде витрачено 1 мільйон 694 тисяч 179 гривень. Окрім цього, ще будуть залучені додаткові кошти для облаштування тротуарів та освітлення. Орієнтовна вартість усіх робіт – 2,5 мільйони гривень. Згідно з проєктом, потрібно буде зрізати 33 каштани, які заважають розширенню. Найближчим часом ми подамо звернення до відділу з питань охорони та раціонального використання природних ресурсів та благоустрою міста про дозвіл на зрізання цих дерев. Сподіваюся, це питання вирішиться швидко і реконструкція дороги відбудеться у запланований термін», - розповів директор КП «Комунальне ремонтно-будівне шляхове підприємство» Віктор Тащук.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую