ye-logo.v1.2

Священники вважають гріхом викидати іконки з великодніх крашанок до смітника

Суспільство 4611
Фото: РЦ з надання БВПД у Хмельницькій області

Такий висновок можна зробити після того, як хмельницька газета «Є» поцікавилася в священослужителів: «Чи можна прикрашати крашанки наклейками із зображенням іконок?»

Благочестивий звичай частувати і обдаровувати один одного фарбованими яйцями на Великдень існує з давніх часів. Цей звичай походить від святої рівноапостольної Марії Магдалини, котра, після воскресіння Ісуса Христа, прийшла до Риму і з’явилася перед імператором Тиверієм, піднісши йому червоне яйце, й сказала: "Христос Воскрес!"

Так з'явився звичай дарувати у свято Великодня яйця - як символ воскресіння усього живого. І саме через це найпоширенішим і традиційним кольором великодніх яєць - вважається червоний.

«Свiтле свято Воскресiння завжди супроводжується урочистими обрядами, до яких готуються протягом цiлого тижня: прибирають, бiлять оселi, печуть паски, фарбують крашанки, розписують писанки, - каже настоятель Свято-Покровського храму Української автокефальної православної церкви Микола Фатич. – Звісно ж, обряд розписування яєць – чи не найрадісніший: і для дорослих, і для дітвори. Здавна – розписування писанок було чи не цілою наукою. Та й взагалі, до цього обряду готувалися дуже ретельно, адже пасхальне яйце, освячене у церкві, має особливе значення. Нині ж цей священний обряд дещо призабувся. Але ж варто не забувати, що назва «писанка» походить вiд слова писати, тобто оздоблювати поверхню яйця орнаментом. На жаль, сучасні господині мистецтво писанкарства дещо призабули, і все частіше прикрашають пасхальні яйця пластиковими наклейками».

Як зізнається священик, особливою популярністю користуються наклейки із зображенням різноманітних ікон. Однак, після святкової трапези священні зображення викидають до смітника. А це - великий гріх. До речі, шкаралупу з освячених яєць викидати не можна. Краще її закопати під будь-яким фруктовим деревом.

Тож буде краще, якщо господині повернуться до справжніх традиційних способів фарбування крашанок.

Фарбування крашанок у відварі цибулиння - найвідоміший і доступний всім спосіб. Таким чином яйця можна пофарбувати в кольори від жовтого до червоно-коричневого. Колір залежить від концентрації відвару. Якщо проварити яйця в густому буряковому відварі, можна отримати красивий малиновий колір. Використавши для фарбування відвар з шкаралупи горіхів, ви зможете похвалитися жовтими чи фісташковими яйцями. А відвар з сушеної кропиви додасть яйцям чудового зеленуватого відтінку.

А ще крашанку можна прикрасити візерунком. За добу замочити у воді цибулиння, щоб отримати відвар бажаного кольору. Знайти листочок з дерева або взяти гілочку кропу чи петрушки. Приліпити її до яйця. Яйце покласти у мішечок з капронової панчохи і занурити у гарячий барвник. Коли виймете і відліпите листочок, то побачите чудовий візерунок, який буде оригінальною окрасою вашої крашанки.

Так само красиво виглядатимуть яйця розфарбовані акварелю. Акварель сохне досить швидко - 5-10 хвилин. Спочатку, нанесіть малюнок на верхню частину, а коли вона висохне, розпишіть нижню.

Щоб яйця під час варіння не лопнули, і їх шкаралупа збереглася цілою, перед варінням яйця потримайте приблизно годину у воді при температурі 20-22 градуси і покладіть у воду велику ложку солі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую