ye-logo.v1.2

Закриття чи реорганізація: як пояснюють зміни у Хмельницькій міській лікарні

Суспільство 5679
В управлінні охорони здоров
В управлінні охорони здоров'я вважають відділення нерентабельним. Фото: з архіву

Відділення засноване 17 років тому для малоінвазивних операцій.

У Хмельницькому реорганізовують відділення малоінвазивної хірургії Хмельницької міської лікарні. Така новина викликала супротив у медичних працівників цього відділення. Зокрема, завідувач відділенням Леонід Щерба висловив занепокоєність на своїй сторінці у фейсбук. Також сьогодні, 3 грудня, на сайті електронних петицій зареєстрували звернення «Про відміну рішення щодо закриття відділення малоінвазивної хірургії Хмельницької міської лікарні». Натомість керівництво міської лікарні каже, що відділення не закривають, а реорганізовують. Тож кореспонденти сайту «Є» поспілкувались із усіма дотичними до цього питання сторонами.

За словами виконуючого обов’язки головного лікаря Хмельницької міської лікарні Михайла Соболя, питання про реорганізацію відділення постало давно, адже, за його словами, воно дублює роботу відділення хірургії, а його утримання нерентабельне для закладу. Зараз у відділенні малоінвазивної терапії працює 15 осіб, з них - троє хірургів. Розраховане воно на 10 ліжок і обслуговує лише планових пацієнтів.

«Дійсно, працівникам відділення малоінвазивної хірургії повідомили про скорочення як того вимагає процедура. Через два місяці, з 1 лютого наступного року вони будуть працевлаштовані на відповідні посади в інших відділеннях лікарні. Медичним сестрам пропонується перейти у реанімаційне відділення, хірургам пропонуємо перше хірургічне відділення. Зараз ц відділенні малоінвазивної хірургії виконується три види операцій. Тому тримати такий штат і окремі ліжка нерентабельно. Вигідніше приєднати це відділення до першої хірургії», - коментує Михайло Соболь.

Медик розповідає, що це відділення було створено 17 років тому, коли придбали першу інвазивну стійку. Тоді у відділенні оперували хірурги різних спеціалізацій.

«Це робилось для того, аби при мінімальній кількості обладнання робити більшу кількість операцій. Сьогодні такої потреби немає, адже відповідним обладнанням оснащені й інші хірургічні відділення. Так, дві стійкі є у центральному відділенні хірургії, де оперують хірурги гінекологічного та урологічного відділення, ще дві сучасних стійки для малоінвазивної хірургії є у ЛОР-відділенні та травматології. Окрім цього, у відділені малоінвазивної хірургії виконують тільки планові операції, важких хворих там немає. Натомість в інші відділення пацієнти потрапляють цілодобово, а тому й навантаження там більше», - розповідає Михайло Соболь.

В приміщенні, яке звільниться після реорганізації, планують відкрити інше відділення – відновної терапії, де проходитимуть лікування пацієнти, яким потрібна реабілітація.За словами Михайла Соболя, такого відділення в місті немає, і на обласному рівні також.

«В лікарні функціонує відділення для лікування хворих на інсульт. Після виписки такі пацієнти мають проходити реабілітацію, але оскільки відповідного відділення в місті немає, вони просто їдуть додому і відновлюються за своїми можливостями. Так не має бути. Тому на базі приміщення, яке звільниться шляхом такої оптимізації, зможемо відкрити відділення для реабілітації неврологічних, кардіологічних та травматичних хворих. Скажімо, у нас за рік проліковується лише хворих з інсультами понад 700 осіб, яким опісля потрібна реабілітація», - каже лікар.

Натомість завідуючий відділенням малоінвазивної хірургії Леонід Щерба переконаний, що відділення потрібно не реорганізовувати, а розвивати. Медик впевнений, що така реорганізація буде лише збитковою для лікарні.

«Насправді, я не знаю, що сталося. Це відділення ніколи не планували закривати, навпаки, раніше мова йшла про його розвиток. Цього літа нам зробили новий навіс перед відділенням, нову вивіску, купили новий операційний стіл, монітор для догляду за хворими. Ніхто нічого нам не говорив, не пояснював. Просто принесли повідомлення про скорочення і все. В повідомленні йдеться, що будуть запропоновані місця в хірургічному відділенні №1. Там де ми раніше працювали і звідти пішли розвивати це відділення. Мене в першу чергу цікавить, чому не прийшли до нас ті, хто вирішував долю відділення. Чому не поставили питання, які їх турбують, не спитали, як взагалі працює відділення», - коментує Леонід Щерба.

Медик розповідає, що відділення більш ніж рентабельне, оскільки перебування пацієнтів обходиться лікарні удвічі дешевше.

«Перебування одного хворого в нашому відділенні вдвічі дешевше, ніж в першій хірургії. Через те, що хворий коротший період часу перебуває у відділені. В першій хірургії в середньому дев'ять з половиною днів тривалість перебування пацієнта, а в нас чотири. Окрім того, в першій хірургії на сьогодні працює 16 хірургів. За рік там виконується 1200 операцій. А нас у відділенні - три хірурги і виконується 800 операцій. Тобто, про інтенсивність говорити недоречно. В нас дійсно всі операції планові, але планова не означає легша. Тому вважаю, що наше відділення рентабельне і повністю готове до реформи. Якщо порахувати за найнижчими розцінками, які запропонувала Національна служба здоров'я за одну операцію, то приблизно 4 мільйони в рік відділення може давати прибутку для лікарні», - каже Леонід Щерба.

Також головний лікар відділення висловлює занепокоєння тим, що на базі хірургічного відділення виконати велику кількість операцій неможливо.

«В головному відділенні працює дві операційних в них чергуються загальна хірургія і гінекологія, а зараз туди додати ще й наших 800 операції. Ну ні як ми не зможемо виконувати таку кількість», - коментує лікар.

В управлінні охорони здоров’я реорганізацію відділення малоінвазивної хірургії підтримують. А те, що працівників відділення скорочують, пояснюють тим що це юридична процедура.

«Мова йде не про скорочення чи закриття, а фактично про злиття відділень малоінвазивної хірургії та хірургічного відділення №1. Працівники відділення отримали повідомлення про скорочення, тому що посади, які вони зараз займають будуть скорочені. Далі їх працевлаштують на відповідні посади, які є в штатному розписі. Тобто, по факту, у працівників змінюються умови роботи, але юридично потрібно пройти процедуру скорочення», - коментує Борис Ткач.

Також додає, що рішення про реорганізацію прийняло керівництво Хмельницької міської лікарні і представники управління перевіряли необхідність такого рішення.

«Ми підтримуємо керівництво лікарні у питанні реорганізації. Керуємось тим, що, по-перше, три хірурги на десять пацієнтів, це забагато і тому нерентабельно. По-друге, практично всі операції, які виконуються у відділенні виконуються і в інших відділення міської лікарні. По-третє, в управління надходили скарги про те, що лікування у цьому відділенні дороговартісне. Окрім того, управління робило декілька разів перевірки, у вечірній час і встановили, що в середньому на ніч у відділенні залишається два-три пацієнти. З таким навантаженням цілодобово працює пост медсестри, натомість навантаження на одну медичну сестру в першій хірургії 15 пацієнтів», - пояснює Борис Ткач.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую