ye-logo.v1.2
27 Лютого, 2020

Християни західного обряду святкують Різдво: які його особливості

Суспільство 596
Одним зі символів Різдва є шопка (вертеп)
Одним зі символів Різдва є шопка (вертеп). Фото: ілюстративне L-TRAVEL.COM

В Україні 25 грудня стало офіційним вихідним днем у 2017 році.

Сьогодні, 25 грудня, у всьому світі Християни західного обряду святкують Різдво Христове. На цю дату свято припадає за григоріанським календарем. Втім, 25 грудня Різдво відзначають не лише віряни Римо-католицької церкви.

Наприклад, 25 грудня народження Сина Божого святкує низка Православних церков. Серед них є Константинопольська, Олександрійська, Антіохійська, Румунська, Болгарська, Елладська, Албанська, Чеських земель і Словаччини, Кіпрська церкви. В Україні, як і у Білорусі та Молдові, Різдво відзначають 25 грудня і 7 січня.

В Україні 25 грудня стало державним вихідним днем зовсім нещодавно — у 2017 році. Попри відмінність у датах, суть Різдва є спільною для християн західного та східного обрядів, але постають певні особливості у святкуванні.

Зокрема, у католиків святкуванню Різдва Христового передує особливий період — Адвент, який починається за чотири тижні до Різдва. Його вважають часом для посиленого покаяння. Впродовж цього періоду віряни присвячують більше часу молитвам і відвідуванням храмів, дехто обмежує себе в їжі.

До теми: Чому українці двічі святкують Різдво

Ввечері 24 грудня, коли на небі спалахує перша зірка, вся родина збирається на Святу Вечерю. Опісля люди йдуть до храму.

Одним з головних символів свята є шопка (вертеп). Її встановлюють у кожному домі. Батьки показують фігурки дітям і розповідають їм Біблійні історії. Ще один символ — різдвяний вінок. Ним католики прикрашають не тільки святковий стіл, а й зовнішню сторону вхідних дверей будинку.

Читайте також: Розклад Різдвяних Богослужінь у католицьких храмах Хмельницького

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую