ye-logo.v1.2
6 Квітня, 2020

Хмельницькі рятувальники просять не виходити на тонку кригу

Суспільство 618
Дітям забороняється виходити на лід без супроводу дорослих
Дітям забороняється виходити на лід без супроводу дорослих. Фото: ілюстративна 0412.ua

Вони радять, як уникнути нещасних випадків.

За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області, лише нещодавно нічна температура повітря сягнула семи-восьми градусів нижче нуля. Тому водойми почали викриватися кригою. Пороте наразі лід може бути недостатньо товстий для зимової риболовлі. Тому рятувальники Хмельниччини закликають людей не виходити на тонку кригу.

«При температурі повітря нижче нуля градусів для безпечного перебування на водоймі однієї людини, товщина льоду має сягнути не менше семи сантиметрів. Натомість для групи людей вона має становити не менше 15 сантиметрів, а для масового катання на ковзанах — не менше 25 сантиметрів. У будь-якому випадку забороняється дітям виходити на лід без супроводу дорослих», — повідомляє пресслужба ДСНС.

Рятувальники зазначають, що міцність криги варто перевіряти товстою палицею. Нею потрібно якнайдалі від себе два-три рази вдарити в одне й теж місце. Якщо ж він виявиться недостатньо міцним, потрібно повернутися назад власними слідами. Проте у жодному разі не можна перевіряти товщину криги ударами ніг.

«Переходячи замерзлу водойму, варто користуватися прокладеними стежками. Якщо крокує кілька людей, кожен має йти один від одного на відстані п’ять-шість метрів, — розповідають рятувальники. — Також необхідно обходити небезпечні та підозрілі місця. Зокрема, вмерзлі в лід кущі й траву. Небезпечно виходити на кригу в темну частину доби».

Крім того, у пресслужбі ДСНС у Хмельницькій області дають поради для безпечної зимової риболовлі:

  • не рекомендується на невеликому майданчику робити велику кількість лунок;
  • лунки потрібно пробивати на відстані чотири-п’ять метрів одна від одної;
  • кожен з рибалок повинен мати міцну мотузку довжиною 12-15 метрів з великою глухою петлею на кінці, а також тримати біля лунки дошку або велику гілку.

Читайте також: У Різдво на Хмельниччині горіли будівлі та автомобіль

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую