ye-logo.v1.2
26 Жовтня, 2020

У Хмельницькому перерахують ціни на опалення та гарячу воду за грудень

Суспільство 6922

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Для цього з міського бюджету потрібно виділити понад 10 мільйонів гривень.

Сьогодні, 9 січня, члени виконавчого комітету Хмельницької міської ради прийняли рішення перерахувати вартість опалення та гарячої води для населення за грудень минулого року. Таким чином вони виконали постанову Уряду від 24 грудня 2019-го, яка дозволяє зменшити ціну в платіжках до 30 відсотків. Втім, представники місцевої влади вважають, що це рішення добряче вдарить по міському бюджету.

Заступник Хмельницького міського голови Анатолій Нестерук розповів, що тариф на теплопостачання в місті поки залишається без змін. Так, для абонентів «Хмельницьктеплокомуненерго» вартість однієї гігакалорії складає 1480 гривень, а для споживачів «Південно-Західних тепломереж» — 1499 гривень. Наразі йде мова лише про перерахунок вартості постачання за минулий місяць. Вона має бути знижена на 12 відсотків.

«Зменшення ціни у платіжках залежатиме від загальної опалювальної площі споживача. Наприклад, якщо в людини сто квадратних метрів, то їй здійснять перерахунок на 380 гривень. Якщо площа менша, то це може бути 130 гривень, 75 гривень тощо. Крім того, ціни в платіжках перерахують й за гарячу воду», — зазначив Анатолій Нестерук.

За його словами, наразі тарифи на опалення, які діють у Хмельницькому, є збитковими для міських теплопостачальних підприємств. Аби не знищити їх після проведення перерахунку за грудень, потрібно знайти у скарбниці обласного центру понад 10 мільйонів гривень. Ймовірно це будуть кошти, які раніше закладалися на сферу житлово-комунального господарства. Фактично це кошти платників податків.

«З 1 січня в місті мали б діяти нові тарифи. Вони двічі розглядалися Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Проте після постанови Кабміну це відклалося у часі, — розповідає Анатолій Нестерук. — Було би справедливіше, якщо Уряд вдвічі зменшив тарифи на природний газ. Тоді ефект відчули б люди та комунальні підприємства».

Також заступник міського голови підкреслив, що впродовж останніх трьох років центральна влада не відшкодовує з державного бюджету хмельницьким комунальним підприємствам різницю в тарифах за природний газ та електроенергію. Так вона заборгувала «Хмельницьктеплокомуненерго», «Південно-Західним тепломережам» і «Хмельницькводоканалу» 360 мільйонів гривень. Якби ці кошти були повернуті комунальним підприємствам, то вони б не мали боргів за енергоносії та могли підвищити зарплатню своїм працівникам.

Читайте також: Куди потрапляють новорічні дерева хмельничан, які «відслужили своє»

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую