ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельницька влада розглядає можливість орендувати місцевий залізничний вокзал

Суспільство 3382
«Щорічно хмельницький залізничний вокзал обслуговує 1,6 мільйона пасажирів», — Мінінфраструктури
«Щорічно хмельницький залізничний вокзал обслуговує 1,6 мільйона пасажирів», — Мінінфраструктури. Фото: з архіву редакції

Про таку ймовірність заявив міський голова Олександр Симчишин.

Наразі Міністерство інфраструктури України працює над концесійними проєктами кількох залізничних вокзалів країни. Серед них є й хмельницький вокзал, який нині перебуває на балансі «Укрзалізниці».  Про це наприкінці минулого тижня повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За інформацією пресслужби Мінінфраструктури з посиланням на Владислава Криклія, наразі готується концесія вокзалів залізничних станцій Чоп, Дніпро Миколаїв, Харків, Хмельницький (концесія — це договір про тимчасову передачу об’єктів державної та комунальної власності приватним компаніям для реалізації інвестиційних проєктів; фактично це один з видів оренди — авт.).

«Це має дати нову якість для пасажирів залізниці», — переконаний Владислав Криклій.

Як раніше зазначало Мінінфраструктури в своїй презентації, щорічно хмельницький залізничний вокзал обслуговує 1,6 мільйона пасажирів. Передача його в концесію може залучити 1,9 мільйона доларів інвестицій.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин підтвердив, що міська рада розглядає можливість взяти вокзал у концесію.

«До нас з такою пропозицією поки ніхто не звертався. Проте ми вивчаємо питання доцільності участі у концесійному конкурсі. Зважуємо усі можливі вигоди та слабкі сторони цього рішення», — поділився Олександр Симчишин.

Як зазначають у Мінінфраструктури, наразі вже пройшло два концесійні конкурси на українські морські порти. Переможцем конкурсу на порт «Херсон» стала компанія зі швейцарським капіталом «Рисоіл-Херсон», а на одеську «Ольвію» — компанія «QTerminals» з Катару. Конкретної дати концесії хмельницького залізничного вокзалу в міністерстві поки не називають.

Нагадаємо, про можливість передачі в концесію хмельницького залізничного вокзалу заступниця міністра інфраструктури України Олександра Клітіна заявляла ще у жовтні минулого року.

Читайте також: Уряд затвердив хмельницькі підприємства, які не можна приватизувати

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую